Tüpraş ile Linde Gaz arasında işbirliği
Basın Bülteni
06 Nis, 2016 05:35
Tüpraş ile Linde Gaz arasında işbirliği
Ülkenin lider sanayi kuruluşu Tüpraş, proseslerinde endüstriyel gaz ihtiyacını karşılamak üzere Linde Gaz A.Ş. ile yeni bir işbirliğine imza attı. İzmit Rafinerisi’ne kurulacak Azot Üretim Tesisi‘nin 2017’de faaliyete geçmesi planlanıyor.

Azot Üretim Tesisleri, güvenli ve kesintisiz tedariğin sağlanmasının yanı sıra kullanılan ileri teknoloji sayesinde prosesin uzaktan izlenip kontrol edilebilmesine olanak vermekte aynı zamanda ürün safiyet kontrolü, anında arıza uyarı tespiti gibi birçok gelişmiş teknolojiyi de içerisinde barındırmaktadır.

Tüpraş ile Linde arasında imzalanan sözleşme kapsamında üretim için gerekli olan kesintisiz gaz tedariki sağlanırken bu anlaşmayla Tüpraş ve Linde yıllardır süregelen işbirliklerini de pekiştirmiş oldu.

Yatırıma ilişkin bilgi veren Linde Gaz A.Ş. Genel Müdürü Mert Alper Kumbaracı “Linde’nin ileri teknolojisi ile hayata geçirilen Azot, Oksijen ve Hidrojen Yerinde Üretim Tesisleri, Türk sanayicisine sadece yatırım, finansman ve işletme avantajlarını sunmakla kalmıyor aynı zamanda ana iş kollarına odaklanma fırsatını getiriyor. Bugün, Linde’nin dünya genelinde 1.000’i aşkın Yerinde Üretim Tesisi bulunmakta olup Türkiye’de ise Karbon Elyaf, Beyazeşya, Margarin, Cam, Demirçelik ve Petrokimya sektörlerinin önde gelen şirketlerine bu teknolojimiz ile hizmet sunmaktayız. Linde Türkiye olarak ülkenin lider sanayi kuruluşu olan Tüpraş’ın İzmit Rafinerisi’ne yeni bir Azot Üretim Tesisi kuracak olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Tüpraş (www.tupras.com.tr)

Yıllık 28,1 rafinaj kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük şirketi olan Tüpraş, büyük yatırımlarla ülkenin ilerlemesine katkıda bulunarak, Akdeniz’in en rekabetçi rafineri şirketi olmak ve Türkiye ekonomisine daha büyük katkılar sağlamak amacıyla yatırımlarını aralıksız sürdürmüş ve bu bağlamda Koç Topluluğu bünyesinde geçen son 10 yılda toplam 5,5 milyar ABD dolarlık yatırım harcaması gerçekleştirmiştir.

Linde Gaz A.Ş.(www.lindegaz.com.tr)

135 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye pazarına  2006 yılında giren Linde Grubu, 100’ün üzerinde ülkede faaliyeti, 65.000 çalışanı ve 18,0 milyar Avro’luk satış hacmiyle dünyanın önde gelen endüstriyel gaz ve mühendislik firmasıdır. Uzun vadede karlı bir büyüme sağlamayı hedefleyen Linde Grubu, ileri görüşlü ürün ve hizmetlerle uluslararası faaliyetlerinin kapsamını genişletmeye odaklanıyor. Linde, Türkiye’de 10 üretim ve

6 dolum-dağıtım tesisi, geniş dağıtım ve bayi ağı ile hizmet vermektedir. EIGA(Eurapean Industrial Gas Association) üyesi Linde Gaz A.Ş., ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 22000, ISO 9001 ve TSEN ISO / IEC 17025 Kalibrasyon Gazları Akreditasyonu belgelerine sahiptir.

Bülteni paylaş
0 0