Linde’den bir Yerinde Üretim Tesisi yatırımı daha
Basın Bülteni
31 May, 2016 05:50
Linde’den bir Yerinde Üretim Tesisi yatırımı daha
Dünyanın önde gelen Ticari Araç sanayi tedarikçilerinden Alman Vibracoustic CV Air Springs firması da Linde Gaz ile yerinde tedarik modeline geçti. Firmalar arasında imzalanan sözleşmeye göre yeni üretim tesisi 2016 sonunda faaliyete geçecek.

Son yıllarda artan rekabetçi ortama uyum sağlamaya çalışan sanayiciler endüstriyel gaz ihtiyacını karşılamak için Yerinde Tedarik Modeli‘ni tercih ediyor. Bursa’da çekici, otobüs, treyler gibi ticari araçlar için hava süspansiyon körüğü üreten Vibracoustic’in uzun süredir sıvı olarak tedarik etmiş olduğu azot gazını Linde Gaz bundan sonra firmanın yerinde üreterek tedarik edecek.

Azot üretim tesisleri(PSA), güvenli ve kesintisiz tedariğin sağlanmasının yanı sıra kullanılan ileri teknoloji sayesinde prosesin uzaktan izlenip kontrol edilebilmesine olanak vermekte aynı zamanda ürün safiyet kontrolü, anında arıza uyarı tespiti gibi birçok gelişmiş teknolojiyi de içerisinde barındırmaktadır. Tesis müşteri isteğine bağlı olarak durdurulabilmekte olup, yeniden devreye alınması da dakikalar içerisinde tamamlanabilmektedir.

Vibracoustic CV Air Springs ile Linde arasında imzalanan sözleşme kapsamında üretim için gerekli olan kesintisiz gaz tedariği sağlanırken bu anlaşmayla Vibracoustic ve Linde yıllardır süregelen iş birliği de başka bir boyuta taşınmış oldu.

Yatırıma ilişkin bilgi veren Linde Gaz A.Ş. Genel Müdürü Mert Alper Kumbaracı “Her ay benzer güzel haberler vermekten mutluluk duymaktayız; geçtiğimiz haftalarda Erdemir iş ortaklığı anlaşmamız ve Tüpraş yatırımıyla başlayan sürece Vibracoustic ile devam etmekteyiz. Yerinde Tedarik Modeli’yle artan rekabet ortamında endüstriyel gaz tüketimi belirli seviyede olan firmalara maliyetlerini düşürme avantajı da sağlıyoruz. Linde bu şekilde Azot, Oksijen ve Hidrojen Yerinde Üretim Tesisleri de kurulmakta olup, dünya genelinde 1.000’i aşkın Yerinde Üretim Tesisi işletmektedir. Türkiye’de ise Karbon Elyaf, Beyazeşya, Margarin, Cam, Demirçelik ve Petrokimya sektörlerinin önde gelen şirketlerine bu teknolojimiz ile hizmet sunmaktayız. Diğer yandan Türkiye’de bazı firmalarla da görüşmelerimiz devam ediyor, yıl içerisinde benzer yatırım haberlerini paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Vibracoustic CV Air Springs (www.vibracoustic-cvas.com)

Vibracoustic CV Air Springs, Trelleborg Vibracoustic ( % 50.1) ve HSS Otomotiv / Blacktech (% 49.9) eski hissedarlar arasında ortak girişim anlaşması sonucu Haziran 2013 yılında kurulmuştur. Hamburg-Almanya merkezli Vibracoustic CV Air Springs Macaristan, Türkiye ve Çin de bulunan üretim tesislerinde hem OEM, hem de Aftermarket müşterilerine hava süspansiyon körüğü üretmektedir. Toplam 680 çalışanı ile 71 milyon Avro üzerinde satış cirosu gerçekleştiren Vibracoustic CV Air Springs dünya da önde gelen hava süspansiyon üreticileri arasında yer almaktadır.

Linde Gaz A.Ş.(www.lindegaz.com.tr)

135 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye pazarına  2006 yılında giren Linde Grubu, 100’ün üzerinde ülkede faaliyeti, 65.000 çalışanı ve 18,0 milyar Avro’luk satış hacmiyle dünyanın önde gelen endüstriyel gaz ve mühendislik firmasıdır. Uzun vadede karlı bir büyüme sağlamayı hedefleyen Linde Grubu, ileri görüşlü ürün ve hizmetlerle uluslararası faaliyetlerinin kapsamını genişletmeye odaklanıyor. Linde, Türkiye’de 10 üretim ve
6 dolum-dağıtım tesisi, geniş dağıtım ve bayi ağı ile hizmet vermektedir. EIGA(Eurapean Industrial Gas Association) üyesi Linde Gaz A.Ş., ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 22000, ISO 9001 ve TSEN ISO / IEC 17025 Kalibrasyon Gazları Akreditasyonu belgelerine sahiptir.

Bülteni paylaş
0 0