Fujifilm Türkiye'yi üs yaptı
Basın Bülteni
15 May, 2015 06:00
Fujifilm Türkiye'yi üs yaptı
Fujifim, 1 Haziran 2012'den itibaren distribütör firmasını satın alarak Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. adı altında Türkiye’deki faaliyetlerini doğrudan yürütecek.

Büyümede yıllık hedeflerini tutturan ve Türkiye pazarında aktif olduğu sektörlerde pazar payını artıran Fujifilm Türkiye, bölge ülkeleri üzerindeki etkisini de artırdı. Orta Asya ülkeleri de dahil 10 ayrı ülkenin yönetimi, Fujifilm Türkiye üzerinden gerçekleştiriliyor.

Fujifilm Türkiye Başkanı Jun Higuchi, yeni yapılanma ile birlikte mevcut görevine ek olarak Fujifilm Orta Doğu Başkanlığı görevine de yürütecek. Jun Higuchi, Fujifilm Türkiye Başkanlığı görevi ile Fujifilm Orta Doğu Başkanlığı görevine aynı anda devam edecek. Yeni yapılan atamayla, Jun Higuchi, Türkiye ile Kuzey Afrika ve Orta Doğu’ya bağlı ülkelerin de yönetimini üstlenecek. Medikal ve Grafik Sistemler Genel Müdürü Cengiz Metin ise Fujifilm Türkiye'nin tüm iş kollarından ve kurumsal bölümlerinden sorumlu Genel Müdürü olarak görevine devam edecek.

Türkiye’de faaliyet gösterdikleri pek çok sektörde pazar lideri olduklarını belirten Genel Müdür Cengiz Metin, 3 yıl içinde gösterdikleri performansın bu kararda önemli ölçüde etkili olduğunu belirtti. Cengiz Metin, “Fujifilm, 2014'de Türkiye'deki cirosunu 80 milyon Euro olarak gerçekleştirdi. Türkiye'de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanlarında pazar lideriyiz. Haziran 2012’den bu yana yıllık büyüme hedeflerimizi tutturarak Türkiye pazarındaki lider pozisyonumuzu daha da güçlendirdik. Bu performans, Fujifilm’in merkezi yönetim modeli içinde Türkiye’nin etkili bir yönetim üssü olmasını sağladı. Bu da bizler için gurur verici.” dedi.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Fujifilm

Adres : Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. No: 9 Bağcılar 34218 Istanbul

Telefon : +90 (212) 709 92 00

Faks : +90 (212) 698 99 70

Web : http://www.fujifilm.com.tr

E Posta : info@fujifilm.com.tr