80 ülkeden yabancı doktorlar Türkiye'de eğitilecek
Basın Bülteni
04 Mar, 2016 06:45
80 ülkeden yabancı doktorlar Türkiye'de eğitilecek
Fujifilm ve Liv Hospital işbirliği ile kurulan Endoskopi Eğitim Merkezi'nde yurt dışından gelen doktorlara endoskopi uygulamaları eğitim veriliyor.

Kurulan Endoskopi Eğitim Merkezi'nin Liv Hospital konferans salonunda yapılan tanıtımına Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. Başkanı Jun Higuchi, Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Metin, Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Pata ve Prof. Dr. Filiz Akyüz ve yurtdışından gelen doktor katıldı.

100 doktora eğitim

Liv Hospital’ın Endoskopi Eğitim Merkezi'nde Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Pata ve Prof. Dr. Filiz Akyüz tarafından iki günlük programlar dahilinde eğitimler veriliyor.

Liv Hospital doktorlarının deneyimi ve Fujifilm’in teknolojik alt yapı desteğinin bir araya geldiği eğitim merkezinde, Orta Doğu,  Afrika ve Orta Asya'dan yaklaşık 100 doktor, endoskopi uygulamaları ile ilgili Türkiye'de eğitim alacak.

Yapılacak eğitimlerle, bölge ülkelerinde önüne geçilemeyen hayati risklerin en aza indirilmesi hedefleniyor. Sindirim sistemi hastalıkları üzerine animasyon, hayvan modelleri üzerinde teorik ve pratik olmak üzere verilen eğitimler sonunda katılımcılara sertifika veriliyor.

Eğitimler devam edecek

Proje hakkında bilgi veren Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Metin şunları söyledi: ''Medikal alan yaptığımız bu proje ile Liv Hospital genelinde uluslararası bir eğitim merkezi oluşturmayı hedefliyoruz. Bu merkezde daha çok bölgemizde yer alan komşu ülkelere hizmet veriyoruz. Endoskopik ultrasonografi ve double balon endoskopisi alanlarında geniş ve üst düzey eğitimlerimiz oluyor.  Şu ana kadar 20 civarında doktorun eğitimlere katılımı gerçekleşti. Farklı dönemlerde doktorların ihtiyaçlarına göre bu eğitimleri devam ettireceğiz. Teknolojimizi sağlık alanında sürekli geliştirerek şimdiye kadar sır olan pek çok hastalığın teşhis ve tedavisinde önemli kolaylıklar sağlıyoruz. Alt yapılarını modernize eden kamu hastaneleri, gerekse gelişen özel sağlık sektörü medikal teknolojiyi yakından takip ediyor. Bu da bize daha iyi çalışmalar yürütmek için cesaret veriyor.”

Sağlık turizmine katkı sağlayacak

Doktorların eğitiminde ağırlığı yurtdışına verdiklerini belirten Genel Müdür Cengiz Metin, ''Endoskopi Eğitim Merkezi'ni uluslararası bir merkez olarak düşündük. Yurtiçinden de isteklere göre dönem dönem katılımlar olmasını planlıyoruz. Katılım konusunda herhangi bir sınırlamamız yok. Ağırlığımızın yurtdışı olarak gerçekleşmesinin en büyük sebebi Türkiye'nin son yıllarda genel sağlık turizmi ile ilgili ciddi çalışmalar ve yatırımlara ev sahipliği yapması. Yurtıdışından doktorları çağırarak burada üst eğitimler vermeye çalışıyoruz. Beklentilerimiz bu doktorların ülkelerine döndüklerinde Türkiye'deki sağlık yapısıyla ilgili geri dönüşler vermesi. Sağlık turizmine önümüzdeki dönemlerde bu çalışmaların önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Fujifilm

Adres : Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. No: 9 Bağcılar 34218 Istanbul

Telefon : +90 (212) 709 92 00

Faks : +90 (212) 698 99 70

Web : http://www.fujifilm.com.tr

E Posta : info@fujifilm.com.tr