Terakkili Genç Kimyacılar Laboratuvar Kardeşleriyle Buluştu
Basın Bülteni
30 May, 2017 08:23
Terakkili Genç Kimyacılar Laboratuvar Kardeşleriyle Buluştu
Terakkili lise öğrencileri, 2011 yılından beri gerçekleştirilen Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesiyle bu sene yeterli laboratuvar donanımına sahip olmayan çevre okullardan 107 öğrenciyle laboratuvarlarını ve deneyimlerini paylaştı. Birlikte deneyler yaptı.

Özel Şişli Terakki Lisesi Kimya Bölümü’nün Terakki Birikimini Paylaşıyor Programı* çerçevesinde yürüttüğü Terakki Laboratuvar Kardeşliği Projesi’nin 7.si bu yıl nisan ve mayıs aylarında gerçekleşti. Terakki Vakfı Okulları Levent ve Tepeören yerleşkelerinden liseli öğrenciler, yeterli laboratuvar donanımına sahip olmayan çevre okullardan 107 öğrenciyle laboratuvarlarını ve deneyimlerini paylaştı. Birlikte deneyler yaptı.

Terakkili öğrenciler genç kimyacılar olarak kardeş okullarla laboratuvarlarında, sene boyunca öğrendikleri konulara ait kazanımlarla deneyler yaparak öğrendiklerini paylaşırken verilen sorumlukları yerine getirdiler. Takım çalışması içinde yer aldılar, sosyal duyarlılıklarını geliştirerek yeni dostluklar kurdular.  

Levent Yerleşkesinde Kırımlı Rüştü Olcay Anadolu Lisesi, Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi Boğaziçi Mesleki ve Teknik Lisesi, Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi ve Sarıyer Mustafa Kemal Anadolu Lisesi; Tepeören Yerleşkemizde Tuzla Rotary İşitme Engelliler Ortaokulu konuk okullardı.

Özel Şişli Terakki Lisesi gönüllü 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri, önce belirlenen deneylerin provasını yaptı. Ardından, deneylerin yapılışı sırasında dikkat etmeleri gereken güvenlik kuralları, akranlarıyla paylaşmaları gereken temel bilgiler ve paylaşım sırasında dikkat etmeleri gereken iletişim dili konusunda çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiler. Daha sonra, kendi sınıf seviyelerindeki konularla ilgili deneyleri misafir öğrencilere rehberlik ederek birlikte uyguladılar.

*Terakki Birikimini Paylaşıyor Programı: Terakki Vakfı ve Okulları 2009 yılında hayata geçirdiği bu program desteğiyle bilim, kültür ve sanat alanlarında eğitim dünyasını ve çevresini katkılarıyla zenginleştirme sorumluluğunu yerine getirmeyi amaçladı.

Bu program, Terakki Vakfı Okulları, çevre okullar ve sosyal sorumluluk taşıyan girişimlerle birlikte yapılan çalışmalarla gerçekleşir.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Terakki Vakfı ve Okulları

Adres : Ebulula Mardin Caddesi Öztürk Sokak No:2 34335 Levent, İstanbul

Telefon : +90 (0)212 351 00 60

Faks : +90 (0)212 351 00 48

Web : https://www.terakki.org.tr

E Posta : dilekler@terakki.org.tr

İletişim Yetkilisi
  • Banu Akbaşlı Banu Akbaşlı Kurumsa İletişim Sorumlusu Detaylar
  • İsmail YOLAÇAN İsmail YOLAÇAN Dijital Medya Uzmanı Detaylar