Masterkey, Euratex İstanbul Kongresi & 12. İstanbul Moda Konferansına Katıldı
Basın Bülteni
18 Eki, 2019 13:38
Masterkey, Euratex İstanbul Kongresi & 12. İstanbul Moda Konferansına Katıldı
Masterkey’in üyeleri arasında yer aldığı TGSD - Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin ev sahipliğinde on ikincisi düzenlen ve bu yıl ilk defa Euratex’in ( Avrupa Giyim ve Tekstil Konfederasyonu) katılımı ile gerçekleşen İstanbul Moda Konferansı, 2-3 Ekim 2019 tarihlerinde Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Konferansın ilk günü, katılımcılar “Better Together” teması ile sürdürülebilirlik, döngüsel ekonomi, markalaşma, teknoloji, moda, global pazarlar ve tedarik zinciri konu başlıkları ile ilgili dünyadaki yeni trend ve gelişimleri sektöre yön veren duayenlerden dinleme fırsatı buldu. Konferansın ikinci günü ise,T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteklediği ikili iş görüşmeleri (B2B) ile üreticiler, dünyanın önde gelen giyim markaları ile yeni iş birliklerine imza atmak için bir araya geldi.

Dünya Tekstil ve Hazır Giyim sektörünün gündeminde ilk sıralarda yer alan sürdürülebilirlik “Sustainability”  kavramı  12. Moda Konferansında da firmalar tarafından özellikle gündeme alınan önemli konular arasında yer aldı.

Masterkey,  Moda konferansına Workstation iş ortağı olduğu Lenovo ile birlikte fuaye alanında yer aldı. Moda konferansına katılan birçok yerel ve yabancı firmaların üst yöneticileri ve temsilcileri Masterkey standını ziyaret etti.  Ziyaretçiler CLO 3D ile hazırlanmış 3D görseller ile üretilmiş gerçek kıyafetleri bir arada görerek 3D ve Gerçek ürün arasında neredeyse hiçbir fark olmadığını gözlemlediler. CLO 3D’nin en iyi performansta çalıştığı Lenovo Workstationlar hakkında Masterkey danışmanlarından bilgi aldılar.

Sürdürülebilirlik için yapılan çalışmalarda 3D yazılımların önemine vurgu yapıldı.  Masterkey’in oturum sponsoru olduğu 3D Teknolojileri oturumunda  Masterkey’in Türkiye  Prime Reselleri olduğu CLO 3D yazılımı hakkında Masterkey Genel Müdürü Kerem Kadiroğlu tarafından sektöre detaylı sunum yapıldı, yine Masterkey Müşterilerinden BLOK Moda Ortağı Ergin Aydın ve LCWaikiki Tasarım Müdürü Canan Gülmezkaya tarafından CLO 3D’nin ve Masterkey’in sektörde bulunan diğer 3D yazılımlara karşı olan artı değerleri ve farkları ile firmalarının CLO 3D kullanarak elde ettikleri kazanımlar hakkında sunum yapıldı. Sunum sonunda firmaların CLO 3D ile yaptıkları çalışmalar ve sanal showroom içeren görseller tüm katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

3D oturumuna katılan firma temsilcileri ve tasarımcılar, özellikle LCWaikiki’nin yapmış olduğu sunumda gösterdiği 3D çalışmaların üretilmiş ve fotoğrafı çekilmiş ürün gibi çok gerçekçi ve ultra realist olduğunu belirttiler.

3D Teknolojilerinin sadece birer görsel olmayıp firmaların daha az kaynak ayırarak maliyetlerini düşüren, ürün ve tasarım çeşitliliğini arttıran 3D yazılımların, sektöre hız kazandırdığı ve dijital dönüşüm için çok önemli olduğu değerlendirildi.

Bülteni paylaş
0 0