Türkiye’nin ilk 3D Moda Akademisi açıldı
Basın Bülteni
22 Eki, 2019 14:08
Türkiye’nin ilk 3D Moda Akademisi açıldı
Masterkey’in bünyesinde üç boyutlu moda tasarımı akademisi Masterkey Virtual Fashion Akademi eğitimlere başladı.

CLO 3D firması’nın Türkiye Prime Reselleri olan Masterkey’in bünyesinde Türkiye’nin ilk üç boyutlu moda tasarımı akademisi Masterkey Virtual Fashion Akademi eğitimlere başladı. Eğitimler açılışa özel yıl sonu indirimli fiyatları ile moda tasarımcılarına avantajlı fırsatlar sunuyor.

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen hazır giyim ve tekstil firmaları tarafından yaygın olarak tercih edilen CLO 3D yazılımı ile tasarımcılar kariyerlerine üç boyutu ekleyerek kariyerlerine farklı bir yön verecek.

Tekstil ve Hazır Giyim sektöründe özellikle numune maliyetlerinin yüksek olması ve klasik eski yöntemlerin numune sürecinde oluşturduğu işçilik, zaman kaybı, çevreye verdiği zarar ve kumaş israfı nedeni ile tekstil firmalarını 3D tasarım yazılımlarına yönlendirdi. Klasik yöntemlerle sınırlı sayıda yapılan numuneler, 3D yazılımlar ile minimum zaman ve maliyetle sınırsız sayıda tasarlanabilmektedir. Tekstil sektöründe çok önemli bir yeri olan sürdürülebilirlik (Sustainability) süreçlerinde tekstil firmalarına büyük katkı sağlamaktadır.

CLO 3D, Tekstil firmalarının Tasarımcılarına hayal ettikleri tasarımları sanal ve gerçekçi modeller üzerinden sınırsızca uygulama ve sanal podyumlarda müşterilerine sunum olanağı sağlayarak Tekstil ve Hazır Giyim sektörüne direkt katma değerli teknoloji hizmeti vermektedir.

Her Tasarımcı Kendi Defilesini Yapabilecek...

Dünyada sayılı ve saygın üniversitelerin moda tasarım bölümlerinde eğitimi verilen CLO 3D yazılımı, Türkiye de Masterkey öncülüğü ve iş birliği ile İTÜ, Anadolu Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve İSMEK Çolpan İlhan Moda Okulunda eğitimleri verilmektedir. Masterkey,  CLO 3D’nin tüm moda tasarımcılarına ulaşabilmesi için bünyesinde kurduğu 3D Moda Tasarım Akademisi ile İstanbul 1.Levent ve Ataşehir de bulunan butik ve prestijli eğitim merkezlerinde eğitim vermektedir.

Moda ve Tasarım sektöründe en küçük defilenin bile maliyetlerinin çok yüksek olması sadece sınırlı sayıda tasarımcının defile yapabilmesine olanak sağlarken, CLO 3D teknolojisi eğitimi almış her tasarımcı CLO Show Player ile kendi koleksiyonunun sanal defilesini düzenleyip yerel ve globaldeki tekstil ve hazır giyim firmalarına internet ortamında ulaştırabilmektedir.

Moda Tasarımcıları yeni bir işe girerken veya üniversite bitirme tezlerini hazırlarken sayfalar dolusu kağıtlarla 2D skecth tasarımları ve bu tasarımların diğer aşamalarındaki tüm maliyetlerine katlanmak yerine direkt gerçekçi 3D modeller üzerinde realistik dijital portfolyolarını hazırlayarak sunum yapabilirler.

Birçok açıdan Moda Tasarımcıları için büyük bir kolaylık sağlayan 3D moda tasarım teknolojisi, tasarımcıların kariyerlerinde büyük fark yaratmalarına olanak sağlamaktadır.

Artık Moda Tasarımcısı Değil “3D Moda Tasarımcısı” olunacak...

Stilistlik ve Modelistlik temel eğitimi almış tüm profesyoneller tarafından çok kısa zamanda kolay ve hızlı öğrenilebilen CLO 3D sayesinde  tasarımcılar geleceğin mesleği olan 3D Moda Tasarımcısı unvanına sahip olarak kariyerlerine devam edebilecekler.

Eğitim süresi ve içeriği hakkında detaylı bilgi almak ve yıl sonuna özel indirimli fiyat avantajlarından faydalanmak isteyen moda tasarımcıları Masterkey’in web sitesinde yer alan Akademi bölümünü ziyaret edebilirler.

Bülteni paylaş
0 0