Yeni burnunuz nasıl olmalı?
Basın Bülteni
18 Eki, 2016 13:12
Yeni burnunuz nasıl olmalı?
İyi nefes alamayan bir burun insan vücudundaki bir çok rahatsızlığın başlıca sebebi olduğuna dikkat çeken uzmanlar, burun estetiği ameliyatlarının sağlık ve doğallık çerçevesinde yapılması gerektiğine dikkat çekiyor.

Burun estetiği operasyonlarının son yıllarda dünyada ve Türkiye'de en sık yapılan ameliyatlar olduğuna dikkat çeken Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, daha doğal ve çekici bir buruna sahip olmak isteyenlerin bu kararlarında sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarda burnun görüntüsünden memnun olmamanın da önemli ölçüde etkili olduğunu belirtiyor.

Ameliyat sonrası yeni burun hangi nitelikleri taşımalı?

Son yıllarda burun estetiğinde doğallığın önem kazandığına dikkat çeken Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, burun ameliyatında sağlık ve estetik açıdan kişiye özel burun tasarımlarının tercih edildiğini belirtiyor.

Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, burun estetiği yaptırmayı düşünenler için yeni burnun taşıması gereken nitelikleri şöyle sıralıyor: "Öncelikle sağlıklı, iyi nefes almayı sağlayacak, doğal görünüme sahio ve kişiye özel bir burun olmalı. Bir başkasında güzel duran bir burun size yakışmayabilir, siz de güzel olan bir burun başka bir yüzde anlam kazanmayabilir.  Yani burnunuz size özel olmalı. Bakışlarınızı değiştirmemeli ama bakışların ortaya çıkmasını belirginleştirmeli. Kaş ve gözlerin güzelliğinin iyice ortaya çıkarmalı. Sizi tanımayan birisi burnunuzun estetik olduğunu anlamamalı ve güzel bir burna sahip olduğunuz hissine kapılmalı. Yeni burnunuz genç ve çekici görünmenizi sağlamalı. Eski burnunuzu bilen yakınlarınız ise yeni burnunuzun size kattığı olumlu değişimi fark etmeli. Daha önceki burnunuzla sert, sinirli yorgun bir ifadeniz varsa, yeni burnunuz yüzünüze daha güçlü ve dingin bir ifade katmalı. Yeni burnunuz özgüveninizi artırmalı ve size pozitif bir ruh hali vermeli. Ayrıca yüzünüzün diğer yapılarıyla özellikle kaş, göz, çene ve elmacık kemikleriyle ile uyumlu olmalı. Ameliyattan uzun süre sonra burunda çökmeler, sarkmalar, düzensizlikler  ve eğrilikler olmamalı."

Bülteni paylaş
0 0