Vitiligo hastaları için medikal kamuflaj
Basın Bülteni
01 Kas, 2017 13:03
Vitiligo hastaları için medikal kamuflaj
Uzmanlar, derinin pigment kaybı ile ortaya çıkan dermatolojik bir hastalık olan vitiligonun dermatologlar tarafından tedavi edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Vitiligo’nun derinin, pigment kaybı ile ortaya çıkan dermatolojik bir hastalık olduğunu, tedavisinin dermatologlar tarafından yapılması gerektiğini ifade eden Microskin Türkiye Koordinatörü ve Uygulayıcısı Hande Durman, microskin yönteminin Vitiligo rahatsızlığı olan hastalarda da kullanılabildiğini belirtti.

Vitiligo’lu deri bölgelerin, pigment içermedikleri için güneş ışınına karşı çok duyarlı olduğuna dikkat çeken Hande Durman, Microskin’in sadece derideki renk eşitlenmesini sağlamakla kalmadığını, bu hastalarda doğru uygulandığı takdirde, güneş ışınlarına karşı bir korunma sağladığını da vurguladı.

‘’Microskin, kişiye özel formüle edilerek hazırlanan, derideki kusurları renklendirme yoluyla örten “İkinci Deriniz” diyen Durman, “Derinin en üst tabakasına uygulanan, sıvılaştırılmış şekilde yapılan ince bir uygulama olan microskin bir krem değildir ve diğer kamuflaj ürünleri gibi bir makyaj malzemesi görünümünde de değildir. Bir kez uygulandığında sabit kalır, esnektir, çıkmaz, giysi ve iç çamaşırına bulaşmaz. Suya dayanıklıdır. Herkese ve her türlü cilt tipine uygundur” dedi.

Cilt rengi farklılıklarına karşı medikal kamuflaj

Microskin sisteminin kişiye özel hazırlandığını ve çok ince bir solüsyon olduğunu dile getiren Hande Durman, bu solüsyonun deride renkle ilgili problemleri görünmez kılarak renk eşitleyici özelliği ile çözüm sunabildiğini ifade etti. Microskin’in, uygulama sonrasında 2-3 gün veya daha fazla süre ciltte kalabildiğini, makyaj malzemeleri gibi giysilere bulaşmadığını vurgulayan Hande Durman, öncelikle cilde renk analizi yapıldığını, daha sonrasında da uygulama aşamasına geçildiğini belirterek uygulama sonrası cildin nefes almasının devam ettiğini dile getirdi. Microskin yönteminin gözenekleri kapatmadığını ve suya dayanıklı olduğu için, yazın denize, havuza girildiğinde çıkmadığını anlatan Durman, uygulama sonrasında hastaların elini, yüzünü yıkayıp, duş alınabildiğini ve etrafa bulaşmadığını belirtti.

‘’Microskin tüm cilt tipleri ve yaş grupları için uygun”

Microskin’in ağırlıklı olarak doğal çiçek özleri, tohumları, bitki yağları, renklendiriciler ve özel olarak cilt için formüle edilmiş solüsyon içerdiğini vurgulayan Hande Durman, vitiligolu derilerin dışında da uygulanabildiğini sözlerine ekledi.  Microskin yöntemi için‘’Kadın-erkek tüm cilt tipleri ve yaş gurupları için uygun bir işlemdir’’ diyen Durman, “Doğuştan veya sonradan oluşan renk farklılıkları, lekeleri, her türlü dövme, yanık, ameliyat izleri, doğum lekeleri gibi kozmetik ve medikal anlamda kapatılmak istenen her türlü cilt kusurlarını kamufle edebiliyor. Burada amaç bir tedavi değil, renk bütünlüğünün eşitlenerek, kusurun fark edilmez hale getirilmesi, yani bir kamuflaj” diyerek sözlerini bitirdi.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
ProjeMED

Adres : Fulya Mah. Ali Sami Yen Sok. Murat Apt. No:15 Kat:1 Daire:3 Şişli-İstanbul

Telefon : +90 (212) 216 13 89

Web : http://www.projemed.com

E Posta : info@projemed.com

İletişim Yetkilisi