Vajinismus Tedavisinde Hipnoz Kitabı
Basın Bülteni
15 Nis, 2017 12:09
Vajinismus Tedavisinde Hipnoz Kitabı
Türkiye de konusunda ilk olarak vajinismus tedavisini kolaylaştıran hipnoz tekniklerini ve uygulamalarını anlatan Dr. Murat Ulusoy’un “Vajinismus Tedavisinde Hipnoz” adlı kitabı çıktı.

25 yılı aşkın bir zamandır hipnoza dair çalışmaları olan Ulusoy,  Vajinismus tedavisinde hipnoz tekniklerinin tedaviyi kolaylaştırdığını ve süresini de oldukça kısalttığını dile getirdi. Bugüne kadar olan tüm deneyimlerini bu kitapta topladığını anlatan Dr. Murat Ulusoy, Vajinusmus tedavisinde sırasıyla neler yaptıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu…

Öncelikle; çiftler tedaviye geldiğinde, ilk üç saat içinde;

1-             Öncelikle kısa bir hikayesi alınır,

2-             Sorunu oluşturan nedenleri formülüze edilir,

3-             Hipnozun doğası üzerine mayalama yapıp, neyi nasıl gerçekleştireceğimizi anlatırız,

4-             Hipnoz seansını gerçekleştiririz,

5-             Psikoeğitimini veririz,

6-             Uygulamalı ödevlerini gerçekleştiririz.

‘’Öğretilen ödevlerini, öğleden sonra kaldığı otelde pekiştirme çalışması olarak yapmasını isteriz. Aynı günün akşamüstü pekiştirme çalışmalarını yapmış olan hastanın ilişkiye hazırlık hipnoz seansı tamamlanır ve akşam ilişkiye geçerek çiftlerimiz başarırlar’’.

Hastaların, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Eskişehir, Adana başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinden ve yurt dışından geldiklerini vurgulayan Ulusoy, bulundukları yerin Kuşadası’nda olmasından dolayı,  gelen hastaların tedavilerinin yanı sıra, tatil ve balayını da yapabildiklerini belirtiyor. Ayrıca tedavi süremizin kısa olması (bir gün) , tedavi sürecinin hipnoz teknikleri ile kolaylaştırılması da vajinismus hastaları için önem taşımaktadır.

Vajinismus tedavisinden sonra süreç nasıl işliyor?

Tedavi süreci öğrenmeye dönük bir terapidir. Bisiklete binmek, yüzmeyi öğrenmek nasıl bir süreç ise tedavi de böyledir. Öğrendiğiniz bir davranışı unutmazsınız. Dolayısıyla da tedaviden sonra da öğrenilen ilişki deneyimi adet öncesi, sonrası ya da hamilelik ve doğum sonrasında da ilişkinin rahat yaşanması anlamı taşır.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
ProjeMED

Adres : Fulya Mah. Ali Sami Yen Sok. Murat Apt. No:15 Kat:1 Daire:3 Şişli-İstanbul

Telefon : +90 (212) 216 13 89

Web : http://www.projemed.com

E Posta : info@projemed.com

İletişim Yetkilisi