Müziğin yansıması Özgür Korkmaz ile değişiyor
Basın Bülteni
28 Mar, 2017 07:30
Müziğin yansıması Özgür Korkmaz ile değişiyor
Almanya’da dünyaya gelen Özgür Korkmaz, farklı kültürleri harmanlayarak kendine özgü bir müzik tarzını dinleyicilerine sunuyor.

1980 yılında Almanya’da dünyaya gelen Özgür Korkmaz’ın üç çocuklu bir ailenin en küçüğü ve tek erkek çocuğu olması, ilhamını her zaman çok sevdiği ve değer verdiği kadınlardan almasında etkili rol oynadı. 6 yaşına kadar Almanya'da yaşayan sanatçı, sonrasında yurda dönüş yapan ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşti.

Müziğe olan tutkusunu İzmir’de keşfeden Özgür Korkmaz, ilk gençlik yıllarında birçok farklı enstrümana kulak vererek müzikal bakışını ve yeteneğini geliştirdi. Gitar, bağlama, mandolin gibi çalgıların ışığında sahne ile tanıştı. 2002 yılı itibariyle müzik hayatına daha farklı yön verme isteğiyle İzmir’den ayrılarak çalışmalarına İstanbul’da devam etme kararı aldı.

İnsanların yaşadıkları şehirlere göre şekillendiklerine inanan sanatçı, 15 yılı aşkın süredir sanat hayatına İstanbul’da devam ediyor. Birçok önemli projede farklı sanatçılarla çalışma şansı yakalayan Özgür Korkmaz, edindiği tecrübeleri en iyi şekilde harmanlayarak, dinleyicilerine kendi müziğini sunuyor. Yaşadığı sürece müzikal gelişimi ve müziğin evrenselliği ile yenilenmeyi hedefliyor.

Bülteni paylaş
0 0