Fraksiyonel HIFU teknolojisiyle ameliyatsız gençleşme mümkün
Basın Bülteni
31 Mar, 2017 08:11
Fraksiyonel HIFU teknolojisiyle ameliyatsız gençleşme mümkün
Ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme yöntemi HIFU uygulaması ile odaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin altındaki dokularda kolajen üretiminin uyarılması sağlanıyor.

Kişide yer çekiminin ve yaşlanmanın etkilerine bağlı olarak ciltte ortaya çıkan kırışıklıkların, gevşeme ve sarkmaların tedavi edildiğini dile getiren Dr. Halit Suman, ameliyatsız yüz germe uygulamasının yaşa bağlı olmak üzere tek veya iki seanslık bir tedavi olduğunu belirtiyor.

Dr. Halit Suman ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme yöntemi HIFU uygulaması hakkında şu bilgileri veriyor: “Uygulama aralığı ortalama bir hafta. Çünkü zaman geçtikçe etki devam ediyor. Uygulama yaklaşık 60-90 dakika sürüyor. HIFU Sygmalift uygulamasında cilde sürülen jelden sonra göz çevresi, ağız çevresi, yanaklar ve boyun (dekolte) bölgesine dairesel hareketlerle odaklanmış dalgalarla ısı hasarı oluşturuluyor, bu hasar cildin altındaki kolajen yapımının uyarılması için gerekli oluyor. Cildin her bölgesi için farklı derinliklere ultrason enerjisi iletiliyor. Uygulama diğer HIFU sistemlerinin aksine tamamiyle ağrısız oluyor. HIFU enerjisini fraksiyonel olarak gönderen patentli teknolojisi sayesinde acı beyne iletilmeden işlem tamamlanıyor. Tek hissedilen uygulama bölgesindeki hafif ısı oluyor.

“Uygulama her yaş için güvenli, yan etkileri yok”

Odaklı ultrason işleminden sonra uygulanan 635 nm soğuk lazer ile biyostimulasyon sağlanarak cildin toparlanma sürecinin hızlandırıldığını ve cilt görünümünde belirgin bir iyileşme ortaya çıktığını belirten Dr. Halit Suman, “Lazer sayesinde HIFU’nun etkileri ortalama bir ay içinde tamamen görülmeye başlıyor. Uygulama her yaş grubu için güvenli ve yanık, ağrı gibi yan etkileri bulunmuyor.  Yüz, boyun gençleştirme ve germe seanslarından sonra kişinin cildinde bir leke oluşumu ya da tedaviye bağlı yanık görülmüyor. Fraksiyonel HIFU tedavisinden sonra nadiren de olsa kimi hastaların cildinde ortalama 1 saatlik kızarıklık durumu ortaya çıkabilir. Hassas ciltlerde görülen bu kızarıklık kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolur ve uygulama sonrasında ilerleyen zamanlarda kişide tedaviye bağlı olarak herhangi bir problem ortaya çıkmıyor” diyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
ProjeMED

Adres : Fulya Mah. Ali Sami Yen Sok. Murat Apt. No:15 Kat:1 Daire:3 Şişli-İstanbul

Telefon : +90 (212) 216 13 89

Web : http://www.projemed.com

E Posta : info@projemed.com

İletişim Yetkilisi