Diş beyazlatma ile sararma ve lekelerden kurtulmak mümkün
Basın Bülteni
16 Mar, 2017 08:50
Diş beyazlatma ile sararma ve lekelerden kurtulmak mümkün
Dişlerinde sararma olan kişilerin gülerken ya da konuşurken, kendini kötü hissettikleri ve ağız hareketlerini kısıtlamak zorunda kaldıkları belirtiliyor.

"Sağlıklı diş , beyaz diş demek değildir" diyen Diş Hekimi Doğan Bircan, kişinin ten rengi, göz ve saç rengi gibi diş renklerinin de birbirinden farklı ve kişiye özgün olduğunu söylüyor. Yalnızca diş rengi değil, diş eti ile dişler farklı renklerde görülebildiğine dikkat çeken Doğan Bircan, daha koyu diş etinin dişleri olduğundan daha beyaz gösterebildiğini dile getiriyor.

Yaş arttıkça diğer fizyolojik etkilerin görüldüğü gibi dişlerde de değişimler ortaya çıkıyor. Diş eti renginde değişme , dişlerde sararma ve kırılma gibi durumlar meydana gelebiliyor. Çay, kahve, sigara gibi alışkanlıklar dişlerin sararmasına, lekelenmesine ve daha koyu bir görünümde olmasına sebep olabiliyor. Dt. Doğan Bircan, bu tarz durumlarda toplum içinde kişilerin, gülerken veya konuşurken, kendini kötü hissedebildiklerini ya da ağız hareketlerini kısıtlamak zorunda kaldığını belirtiyor. Diş hekimlerine bu tarz şikayetlerle gelen hastalar için tedavi yöntemi olarak diş beyazlatma uygulanıyor.

Diş beyazlatma nedir? Diş beyazlatma nasıl yapılır?

Dişlerde görülen renklenmeleri gidermek için yapılan işleme diş beyazlatma deniyor. İki tip diş beyazlatma yöntemi bulunuyor. Bunlar: Ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatma.

Dt. Doğan Bircan diş beyazlatma yöntemleri hakkında şu bilgileri veriyor: "Ev tipi diş beyazlatma, hastanın dişine uygun hazırlanan kalıba diş beyazlatıcı madde koyulan ve bu maddeyi hastanın kendisinin 1 – 2 hafta süresince günde 2-8 saat dişlerine uyguladığı yöntem. Ofis tipi diş beyazlatmada ise dişlere ışın kullanılarak beyazlatıcı madde diş hekimi tarafından uygulanıyor. Tek seansı 45 dakika – 1 saat arası sürüyor. Diş rengine göre diş beyazlatma seansları belirleniyor.

Diş Beyazlatma kimlere uygulanıyor?

Diş beyazlatmanın her yaşta insana uygulanabildiğini vurgulayan Dt. Doğan Bircan, diş beyazlatmanın doğru teknikle uygulandığı zaman, zararı olmayan, kozmetik bir işlem olduğunun belirtiyor. Kişiden kişiye göre beyazlama oranının farklılık gösterebileceğinin altını çizen Doğan Bircan, beyazlatılan dişlerin beyaz kalma süresi kişinin yeme, içme alışkanlıkları, diş fırçalama ve uyguladığı ağız bakım işlemlerine göre değişken olabileceğini ifade ediyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
ProjeMED

Adres : Fulya Mah. Ali Sami Yen Sok. Murat Apt. No:15 Kat:1 Daire:3 Şişli-İstanbul

Telefon : +90 (212) 216 13 89

Web : http://www.projemed.com

E Posta : info@projemed.com

İletişim Yetkilisi