Çarpık bacaklar 30 dakikada düzeltilebiliyor
Basın Bülteni
22 Ara, 2016 09:32
Çarpık bacaklar 30 dakikada düzeltilebiliyor
Bacak estetiği, bacaklarının çarpık ve eğri olmasından şikâyetçi olan kadınların son yıllarda en çok ilgi gösterdiği operasyonlar arasında yer alıyor.

Bacak estetiği ile çarpık veya eğri bacakları yüzünden etek giyememe şikâyetleri artık tarih oluyor diyen Estetik Ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Fındık Op. Dr. Hasan Fındık, “Ayak bileklerine veya bacaklara yapılan yarım saatlik bir operasyon sayesinde yağ dokusu fazlalığından kurtulmak ve ‘sütun gibi’  diye tabir edilen bacaklara sahip olmak mümkün” diyor.

Estetik bir duruş için son derece önemli olan bacaklardaki eğrilik, çarpıklık veya yağ dağılımındaki orantısızlık gibi sorunların pek çok insanı mutsuz ettiğini belirten Op. Dr. Hasan Fındık, bacaklardaki eğriliğin, çarpıklığın, alt bacağın ya da üst bacağın daha kalın veya ince olmasının büyük bir mutsuzluğa sebep olabildiğini belirtiyor.

Bacaklarınız kendi yağınızla düzeltiliyor

Kadınlar güzel ve estetik bacaklara sahip olmak için hiç çekinmeden bu operasyonu yaptırdığını söyleyen Op. Dr. Hasan Fındık, bu ameliyatın yarım saat gibi kısa bir sürede kemiklere hiç dokunulmadan gerçekleştiğini söylüyor.

Op. Dr. Hasan Fındık, “Çarpık veya eğri bacaklarınız, kendi yağınızla düzeltiliyor. Kemiklere müdahale edilmeden yapılan bu uygulama sayesinde düzgün ve estetik bir görünüme kavuşmanız mümkün. Basen veya bel çevresindeki fazla yağlarınız alınıyor ve bacaklarınızdaki eğrilik veya çarpıklık alınan kendi yağlarınızla düzeltiliyor. Ayrıca basen ve bel bölgesindeki fazla yağlarınızdan da kurtulmuş oluyorsunuz. Kemik yapısına dokunulmadan yapılan bu operasyon sonrası boy daha uzun görünüyor. Aynı operasyonla şişman ayak bilekleri için de yapılıyor.”

İş kadınları bacak estetiğini daha çok tercih ediyor

Kadınların meme estetiğine daha çok önem verdiği algısının yanlış olduğunu, özellikle çalışan iş kadınlarının en çok önem verdikleri bölgelerinin bacakları ve ayak bilekleri olduğunu belirten Op. Dr. Hasan Fındık, iş kadınlarının etek giyme alışkanlıklarından dolayı orantısız, eğri ve çarpık bacaklarını düzelttirmek için bacak estetiğini daha fazla tercih ettiklerini anlatıyor.

Bülteni paylaş
0 0