Linde Gaz ve Erdemir Grubu Yeni Hava Ayrıştırma Tesisi Kuruyor
Basın Bülteni
26 Şub, 2016 07:00
Linde Gaz ve Erdemir Grubu Yeni Hava Ayrıştırma Tesisi Kuruyor
Alman endüstriyel gaz ve mühendislik şirketi Linde ve Türk çelik üreticisi Erdemir Grubu, İskenderun’da yeni bir hava ayrıştırma tesisi(ASU) kurmak için iyi niyet mektubu imzaladı.

20 aydan kısa bir sürede faaliyete geçmesi planlanan tesis, Türkiye’de gaz üreticisi tarafından işletilen en yüksek kapasiteye sahip Hava Ayrıştırma Tesisi olacak. Aynı zamanda ülkenin ilk ve en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir Grubu’nun 50 yıllık tarihindeki ilk uluslararası iş ortaklığı olacak bu tesisle İsdemir’e 1700 ton/gün oksijen ve azot tedariği sağlanacak.

Linde Grubu CEO’su Dr. Wolfgang Büchele bu anlaşmayla ilgili, “Türkiye çelik sektörü lideri Erdemir Grubu ile yapacağımız bu ortaklıktan dolayı çok memnunuz. Bu yatırımı hayata geçirerek büyüyen Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ediyor ve müşterilerimiz için nasıl katma değer yarattığımızı ortaya koyuyoruz” dedi.

Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır: “Dünya klasında şirket olma vizyonumuz, bizi yaptığımız her işte mükemmeli aramaya sevk etmektedir. Bu mükemmellik kavramının içinde minimum maliyetin yanında maksimum güvenilirlik ve verimlilik de yer almaktadır. Linde gibi sektördeki öncü şirketlerle birlikte çalışarak bu vizyona daha da yaklaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

Son teknolojiyle üretilecek olan Hava Ayrıştırma Tesisi, Linde’nin Mühendislik Birimi tarafından tasarlanıp inşa edilecek. Ayrıca Linde bu anlaşmayla İsdemir’in mevcut endüstriyel gaz üretim tesislerinin işletim ve bakımından da sorumlu olacak.

Linde Grubu Hakkında;

Linde Grubu, 100’ün üzerinde ülkede faaliyeti, 65.000 çalışanı ve 17,0 milyar Avro’luk satış hacmiyle dünyanın önde gelen endüstriyel gaz ve mühendislik firmasıdır. Uzun vadede karlı bir büyüme sağlamayı hedefleyen Linde Grubu, ileri görüşlü ürün ve hizmetlerle uluslararası faaliyetlerinin kapsamını genişletmeye odaklanıyor.

Erdemir Grubu Hakkında;

Erdemir Grubu ana şirketi olan Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın yanında, yassı ve uzun çelik üreten İsdemir, Sivas ve Malatya’da maden sahaları bulunan Erdemir Maden, Romanya’da silisli çelik üreten Erdemir Romanya, Grup şirketlerine mühendislik yönetimi hizmeti veren Erdemir Mühendislik ile sektörün ebatlanmış yassı çelik ihtiyacını karşılayan Erdemir Çelik Servis Merkezi ve  Singapur’daki  “Erdemir Asia Pacific Pte. Ltd” ‘den oluşuyor.

Bülteni paylaş
0 0