Zafer Peker sahte Youtube tıklama yapan şarkıcılara seslendi
Basın Bülteni
12 Nis, 2017 11:38
Zafer Peker sahte Youtube tıklama yapan şarkıcılara seslendi
“Kara Bulut” adlı yeni teklisini müzik marketlere sunan ve üç yıl ara verdiği müziğe geri dönen Zafer Peker, CRI TÜRK FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

Bugün müzik dünyasında çok ciddi bir yozlaşma olduğunu söyleyen Zafer Peker, müzikteki başarının Youtube tıklamaları ile belirlendiğini bunun yanlış olduğunu, sahte tıklamalarla anlık başarı yakalayan yorumcuların bir süre sonra unutulduğunu söyledi ve “çok tıklanan şarkı iyi şarkıdır diye bir şey yok” dedi. Zafer Peker , Michael Kuyucu’ya Türkiye’de 2003 yılında Popstar ile başlayan müzik yarışmalarının müzik endüstrisine bir katkısı olmadığını söyledi ve “14 yıl oldu kaç yüz genç bu yarışmaya katıldı, şimdi hangisini hatırlıyorsunuz?” derken bu yarışmaların gençlere hiçbir şey kazandırmadığını söyledi ve “gençler ses yarışmalarına katılmasın” dedi.

Gençler Müzik Yarışmalarına Katılmasın

Zafer Peker, Michael Kuyucu’ya müzik yarışmalarının sadece bir televizyon programı olduğunu, müzik dünyasına hiçbir şey kazandırmadığını söyledi. Zafer Peker: “Gençler, ses yarışmalarına katılmasınlar. Eğer bu işi siz meslek olarak yapacaksanız, katılmayın. Katılırsanız o yarışmacı Ahmet-Mehmet olarak anılacaksınız. Halbuki bu iş öyle bir şey değil. Sem kendi isminle bir şey yapmak zorundasın. Zaten sen oraya yarışmacı olarak çıkıyorsun ve herkesin bildiği, sevdiği, duyduğu, beğendiği şarkıları söylüyorsun. O zaman herkes seni baş tacı ediyor zaten. Sonra kendin bir şey sunuyorsun insanlara ve bunu beğenmiyorlar.” Dedi

Çok Tıklanan Şarkı En İyi Şarkı Değildir

Zafer Peker, eskiden radyoların eskiden bilinmeyen şarkıları hit yaptığını şimdi ise klibi olmayan şarkıları yayınlamadıklarını ve müziğe hizmet etmediğini söyledi. Zafer Peker, medyanın insanlara dayattığı müziği dinlememeleri çağrısında bulundu: “İnsanlar fark etsin, onlara dayatılanı dinlemesin. Başka şeyler araştırsın, kulağına hoş geleni araştırsın.” Dedi. Zafer Peke, CRI TÜRK’te Michael Kuyucu’ya yaptığı açıklamada Youtube’daki izlenmelerle oynandığını söyledi ve sahte tıklamalarla müzik endüstrisini manipüle edildiğini söyledi. Peker, şarkıcıların sahte tıklamalarla sahte bir şöhret yarattığını söyledi ve müzik dinleyicisine Youtube tıklamalarını ciddiye almaması çağrısında bulundu. Zafer Peer:  “Sayıya göre, tıklamaya göre şarkı dinlemesin kimse. Bu çok tıklanmış, bu iyi şarkıdır diye bir şey yok. Seçici olmaları gerekiyor.” Diyerek müzik dünyasında en çok tıklanan şarkının kesinlikle en iyi şarkı olmadığını söyledi.

Bülteni paylaş
0 0