Yılmaz Vural Çin Futboluna Mesaj Yolladı
Basın Bülteni
03 Mar, 2017 09:53
Yılmaz Vural Çin Futboluna Mesaj Yolladı
CRI Türk Fm'de Hayri Hiçler'in hazırlayıp sunduğu "Süper Spor Saati" programına konuk olan Yılmaz Vural, Çin futbolu ve Fenerbahçe hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

CRI Türk Fm'de Hayri Hiçler'in hazırlayıp sunduğu "Süper Spor Saati" programına konuk olan Türk futbolunun en tecrübeli teknik direktörlünden Yılmaz Vural, Türkiye'nin dünya futbolundaki yeri, Fenerbahçe'nin son günlerde yaşadığı sert düşüş ve sosyal medyada bazı Fenerbahçe taraftarlarının kendisine yönelik  "takımın başına geçmesi" ile ilgili beklentisine dair önemli açıklamalarda bulundu.

"Rakip küçültmeye bayılırız"

CRI TURK FM’de Hayri Hiçler’e özel açıklamalarda bulunan Yılmaz Vural, Avrupa maçlarında hayal kırıklığına uğratan sonuçlar alınması ile ilgili "Futbol dokuz bilinmeyenli denklem değil. Kurallarıyla, prensipleriyle oynayan, koşan, herkesi yenebilir. Krasnodar çıktı, gereğini yaptı, kazandı, gitti. Biz rakip küçültmeye bayılırız. Bu işlerde çalışma önemli. Anlamamız gerekiyor bunu" dedi.

"Ben inanıyorum Çin, çok yakın tarihte dünya futbolunda yer bulacak"

Yılmaz Vural, Çin’in futbola yaptığı yatırımın çok ciddi sonuçlar vereceğini iddia etti. Spor konusunda genç nüfusun yönlendirilmesinin ve eğitimin önemine değinen Yılmaz Vural, Hayri Hiçler'in futbol akademilerinin sayısını 50 bine çıkarmayı hedefleyen Çin'i örnek göstermesi üzerine; "4000'e yakın saha yapıldığını da duydum. Ben inanıyorum ki Çin çok yakın bir tarihte dünya futbolunda yer bulacak" diye konuştu.

"Dünya üzerinde 30 yıl çalışan antrenör yok"

CRI TÜRK Fm’e konuk olan Yılmaz Vural, Hayri Hiçler'in Advocaat ile ilgili sorusuna karşılık; ”İnternete girip bakın, dünya üzerinde 10 bin küsur antrenör içinden 30 sene çalışan antrenör sayısına! Hemen hemen yok. Ben 30 yıldan beri aralıksız çalışmışım. Advocaat da 94 yılında başlamış, 19 yıl çalışmış, 4 sene boşluğu var. Bu nasıl bir algıdır? " diye soran Vural, "Ülkenin kendi vatandaşına verdiği değer ile kendinden olmaya verdiği değer arasında önemli bir fark var" dedi.

"Seyircinin görmek istediği, keyif alacağı bir takım oluşturabilirim"

Fenerbahçe camiasında Yılmaz Vural isminin ilginç şekilde artarak gündeme gelmesine değinen Hayri Hiçler'in yönelttiği "Fenerbahçe teknik direktörlüğü teklifi gelmesi halinde kaybolan seyirci geri gelir mi?" sorusuna; "Bu çok hassas bir konu.Şunu ben her zaman iddia ile söylüyorum: Onları mutlu edebilirim. Futbol çok atraktif bir oyun. Bir şov var orada.... 50 bin kişi oraya gezmeye gelmiyor ki! Keyif istiyor, adrenalin istiyor. Ben şunu vaadedebilirim: Seyircinin görmek istediği, keyif alacağı bir takım oluşturabilirim." diye yanıt verdi.

"Can ciğer arkadaşın ama eleştirince bozuluyor!"

CRI TÜRK FM’e özel açıklamalarda bulunan ve "Dünya kupası 1930'lu yıllardan beri var. Ama biz yokuz futbol aleminde... Avrupa'nın önemli 6. ekonomisine sahibiz. 33 tane stadımız var, dünyanın en güzel stadlarını yaptık. 20 milyon gencimiz var. Neden başarılı olamıyoruz?" diyerek, sistemin iyi işlemediğini iddia eden Yılmaz Vural, Hayri Hiçler'in Fatih Terim'in Türkiye futbol direktörü olduğunu hatırlatması üzerine "Konuşurken can ciğer arkadaşın ama eleştirince bozuluyor. Sana bu ülke futbolunu ayağa kaldır demişler. Yapılan ilk işlerden biri, 14 tane yabancı serbestliği geldi! Geçenlerde Gaziantepspor- Fenerbahçe maçını seyrediyorum, 9 tane yabancı oyuncu vardı. Gelecekte bu böyle devam ederse, Türkiye'de Türk antrenörlüğü diye bir şey kalmayacak." şeklinde konuştu.

Bülteni paylaş
0 0