Üst Düzey Kripto Para Platformu Bybit, Opsiyonlu İşlemleri Sunmaya Başlayacaklarını Duyurdu
Basın Bülteni
27 Nis, 2022 09:47
Üst Düzey Kripto Para Platformu Bybit, Opsiyonlu İşlemleri Sunmaya Başlayacaklarını Duyurdu
Dünyanın en hızlı büyüyen kripto para platformlarından biri olan Bybit, Süreli Coin-M Vadeli Sözleşmelerinde ve bitiş tarihi olan süreli sözleşmelerde sunmakta olduğu ürünlere opsiyonlu işlemleri de ekleyerek sunacağı ürün çeşitliliğini artıracağını duyurdu.

Bybit’in yeni opsiyonlu işlemler ürününü kullanıcıların sunduğu geri bildirimlere göre şekillendirmesiyle bu adım, Bybit kullanıcıları için başka bir güçlü araç geliştirilmesi yolunda önemli bir anlama sahip. Kullanıma sunulmasının hemen ardından Bybit kullanıcıları, piyasa yapıcıları ve kurumsal müşterileri de içeren deneyimli yatırımcılara yönelik olan, dayanak fiyat ve dalgalanmaya bağlı olarak fon kullanımını artırmak üzere risk temelli modeli benimseyen portföy marjini aracılığıyla USDC opsiyonları ve vadeli sözleşmelerde alım-satım işlemi yapabilecek.

Bu işlev ile Avrupa tipi opsiyon işlemlerinde esneklik sağlamak üzere açık API desteği sunan, alım-satım işlemleri için kullanıcı dostu arayüze sahip tamamen entegre ve etkin bir merkez olma yolunda platform desteklenecek.

Kriptoda Opsiyonlu İşlemler

Opsiyon sözleşmeleri sayesinde Bybit kullanıcıları, bir dayanak varlığın gelecekteki fiyatı konusunda USD cinsinden tahminde bulunabilecek ve işlemlerin USDC cinsinden ödenmesi mümkün olacak. İşlem yapmanın zorunlu olduğu ve işlemin ödeme tarihinde tamamlanması gereken Süreli Coin-M Vadeli Sözleşmelerinin aksine opsiyon sözleşmeleri, adı üstünde opsiyonludur ve opsiyonun kullanılmaması durumunda süresi işlem yapmadan dolacaktır. Opsiyonlu işlemlerin riskleri yatırımcılar için nispeten düşüktür. Bunun nedeni ise maksimum riskin, ödenen prime göre belirleniyor olmasıdır. Süreli Coin-M Vadeli Sözleşmelerinde ise böyle bir limit bulunmamaktadır. Satıcılar için risk konusunda bir limit yoktur.

Opsiyonlu İşlemler, Dünya Çapında Likidite ve Güvenilirlik ile Buluşuyor

Bybit, boğa döneminin en baş döndürücü zamanlarında bile en iyi likiditeyi sunarak en güvenilir, istikrarlı ve kullanışlı kripto para platformu olduğunu kanıtlamıştır. Bybit, yıl boyunca sunduğu %99,99 oranındaki kesintisiz hizmet, 100 bin/sn’lik işlem motoru performansı ve zirve noktasında gerçekleştirdiği 30.000 işlem rekoru ile en popüler kripto para platformları arasında oldukça dikkat çekici bir noktada bulunmaktadır.

Likidite, varlık borsaları için muhtemelen en önemli unsurdur. Bybit’in vadeli işlemler platformu dünyanın en yakın alış satış farkına ve en iyi likiditesine sahiptir. Piyasanın en dalgalı olduğu zamanlarda bile yatırımcılar, piyasadaki en iyi fiyat teklifini ve emir gerçekleşme fiyatını alırlar.

Bybit’in perakende odaklı ürünleri ile müşteri desteği odaklı hizmetleri, dünyanın dört bir yanında bulunan yeni kullanıcılara ev sahipliği yapmak adına kripto işlemlerine giriş için gereken eşiğin azaltılmasını ve daha çok kullanıcının bu alana girebilmesini sağlıyor. Bu sayede yeni kullanıcılar, kripto alım-satım işlemlerinin anında ve kolayca gerçekleştirilmesinin keyfini çıkarıyorlar.

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou şu şekilde bir açıklama yaptı: “Opsiyonlu işlemler, günümüzde piyasada büyük ses getirecek başka ürün türü sunulmadığı için mevcut müşterilerimizin uzun zamandır görmek istedikleri bir üründü. Son teknolojiye sahip ürünümüzün sektörde çıtayı yükselteceğine ve Robinhood’un hisse senedi opsiyonlarında yaptığı gibi, opsiyonlu işlemleri tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hâle getireceğine olan inancımız tam. Dünya çapında likiditemizi opsiyonlu işlemler kapsamında kullanıma sunduğumuz ve güvenilirlik deyince müşterilerimizin aklına Bybit geldiği için çok mutlu ve heyecanlıyız.”

Bülteni paylaş
0 0