Uluslararası Kök Hücre Kongresi İstanbul’da başlıyor
Basın Bülteni
25 Nis, 2018 12:18
Uluslararası Kök Hücre Kongresi İstanbul’da başlıyor
Uluslararası ISSCA (International Society for Stem Cell Application) derneğinin her sene farklı bir ülkede düzenlediği “Kök Hücre Tedavilerindeki Gelişmeler ve Klinik Uygulamaları” Kongresi İstanbul’da başlıyor.

Uluslararası ISSCA Kök Hücre Derneği, bu sene Kök Hücre Tedavilerindeki Gelişmeler ve Klinik Uygulamaları (Advances in Stem Cell Therapies and Clinical Applications) başlıklı kongresini 28 Nisan 2018, Cumartesi günü İstanbul Hyatt Regency Oteli’nde gerçekleştiriliyor.

Rejeneratif tıp ve hücresel uygulamalarının konu alınacağı konferansta bu alanda önemli çalışmalarda bulunmuş Uluslararası klinisyenler konuşmacı olarak davet edildi.

Konferans oturumlarında, Özellikle Plastik Cerrahi, Kardiyoloji ve Ortopedi gibi alanlarında Rejeneratif tıp ve hücresel tedavi uygulamaları ele alınacak. Bunun yanında Kök hücre çalışma mekanizmaları temel bilimci yabancı konuşmacılar tarafından açıklanacak ve tedavi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar tartışılacak.

Türkiye'deki hücresel tedavi uygulamaları yapan veya hücresel tedavi uygulamaları yapmayı planlayan hekimlerin davet edildiği konferansta Rejeneratif Tıp ve Hücresel Tedaviler detayları ile masaya yatırılacak.

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahı, El cerrahisi, Baş ve Yüz-çene Cerrahisi Uzmanı ve Uluslararası ISSCA Kök Hücre Derneği İlk Türk Üyesi; Doç. Dr. Mehmet Veli Karaaltın; saat 13:30’ da hücresel tedavi, bu tedavilerin gelecekteki plastik ve rekonstrüktif cerrahideki uygulamaları ve kök hücre kullanımının yeniden yapılandırma ameliyatlarındaki anti-aging etkisi konulu konuşmasında; ‘’Tıp bilimi ve plastik cerrahiye vizyon katacak hasta uygulamalarını sunacak. Günümüzde birçok hastalık hala tedavisinin bulunmasını bekliyor. Doku hasarına bağlı bu tür hastalıkların tedavisi için rejeneratif tıp ve hücresel tedavi ise bir umut kaynağı oldu. Birçok alanda rejeneratif tıp tedavilerin olumlu sonuçlar vermesi sebebiyle son zamanlarda hücresel tedavi yöntemlerine de ilgi arttı.

Bu tedavilerin bir kısmı Bakanlık tarafından standart tedavi grubuna alınsa da hala bazı alanlarda yeterli sayıda çalışma bulunuyor. Bu gibi toplantılar Ülkemizde ve Yabancı ülkelerde rejeneratif ve hücresel tedavi uygulamalarının nasıl yaptıklarının tartışılarak bir standart getirilmesi konusunda öncü olma niteliğini taşıyor.

Farklı branşların rejeneratif tıp ve hücresel tedavilere yaklaşımlarının tartışılacağı 28 Nisan2018 tarihlerinde İstanbul Hyatt Regency de gerçekleştirecek kongrede, yerli ve yabancı davetli konuşmalar yer alacak.

Kongrenin ana sponsorluğunu Hücresel tedavi konusunda Türkiye’de öncü olan BİOTREND MEDİCAL firması üstlendi.

Katılım yapacak basın mensuplarının akreditasyonu için;

İletişim: A.Zeyno Tüzkan Cereda , Mobil: 0532 178 44 89

E mail: zeynotuzkan@gmail.com

Televizyon kanalları için özel videolar hazırlanmış olup kongrede, katılımcı basın mensubu arkadaşlara teslim edilecek.

Yer: İstanbul Hyatt Regency Hotel

Tarih: 28 Nisan 2018, Cumartesi, Saat: 13:30

Dr. Mehmet Veli Karaaltın Kimdir?

Dünya Kök Hücre Derneği Genel Başkanı ve aynı zamanda Bio-teknoloji, Yaşam Bilimi ve Sağlıkta Gelişmeler konularında büyük çalışma ve atılımlar yapan ve bu konuda Dünyanın en büyük grubunun başında olan Benito Nova, Derneklerinin danışma kuruluna, ilk defa bir Türk doktorunu getirdiler.

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahı, el cerrahisi, baş ve yüz-çene cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Veli Karaaltın; Kök Hücre Tıbbının hem doktorlar hem de hastalar için ulaşılabilir hale getiren gruba danışman olarak atandı.

Dünya genelinde regenerative tıp ve terapileri konusunda anahtar oyuncu statüsünde olan Global Stem Cells Group (Dünya Kök Hücre Derneği) kök hücre konusunda tüm ülkelere yenilikleri ve gelişmeleri aktarmakta büyük rol üstlenmiştir. Amaç bu yeniliklerin hem doktorlar hem de hastalar tarafından kullanılabilir teknolojilere indirgenmeleridir.

Dernek Aynı zamanda doktorlara, yenilikçi tedavi yöntemlerinin eğitimini vererek bu sayede hayat kurtaran tıbbi çözümleri, son teknolojik gelişmeleri ihtiyacı olan hastalara ulaştırmayı başarmışlardır.CG, Kök Hücre Merkezi son derece donanımlı ve deneyimli kök hücre tedavisini kullanan doktorların en büyük network alanı olmakla beraber rejeneratif tıpta Dünya çapındaki hastalara en son teknolojilerin ulaşmasını sağlamış ve bunun tıptaki en geçerli metodoloji olduğunu göstermeyi misyon edinmişlerdir.

GSCG’nin Danışma Kuruluna getirilen ilk Türk Doktorumuz Dr. Mehmet Veli Karaaltın; tıpta uzmanlık için girilen TUS sınavında 25.000 doktor arasında 12. olmuş son derece başarılı bir cerrah olmakla beraber hem Türkiye Plastik Rekonstrüktif & Estetik Cerrahi Kurulu hem de Avrupa Plastik Rekonstrüktif & Estetik Cerrahi Konseyinin (E.B.O.P.R.A.S) üyesidir.

Onlarca makalesi yayınlanan Dr. Karaaltın’ın bilinen başarıları arasında mikrovasküler serbest flepler, sinir transferleri, brakial sinir paralizi ve doku transferi yer almaktadır. Dr. Karaaltın yüz felci tedavisinde devrimsel bir teknik olan kas transferi tekniğini icat edip popüler hale getirmiştir. Dünyada üçüncü komple yüz naklini ve dünyada ilk Dört Ekstremite Nakli girişimini gerçekleştiren “Hacettepe Ekibinin” üyelerinden bir tanesidir.

Son 5 yıl boyunca, Dr. Karaaltın Hücresel Tedavi ve Rejeneratif Tıp alanlarında faaliyet göstermektedir. Diabetik yaralar, yanık vakaları, Hücre spreyi ve meme rekonstrüksiyonunda yüzlerce hastayı tedavi etmiştir. Yüz gençleştirme için, olağanüstü bir yöntem olan Selüler terapinin kullanıldığı Dört Köşe konseptini geliştirdi.

Halen, lenfatik obstrüksiyonu tedavi etmek için mikrovasküler lenf nodu transferinde yeni ufuklara yelken açmakta ve çok seviyeli vaskülarize lenf nodu transferi ile ilgilenmektedir. Halk arasında Fil Hastalığı olarak bilinen ve yaşam kalitesini son derece düşüren bu hastalığın tedavisinde ilk 3 bölge lenf transferi yaparak Türkiye ve Dünya da sınır tanımayan doktorlar listesine girmiştir.

Ayrıca, burun ameliyatında 3D tarama ve baskı teknolojisini uygulayarak ve teknolojiyi simülasyonun ötesine geçen bir seviyeye çekmeyi hedefleyen yeni buluşu "3D Rhinoplasti" yöntemini (3D rhinoplasti'ye hiper bağlantısı) geliştirdi.

Dr. Adnan Erdem ile birlikte “Saç kaybında” algoritmik bir sistemik yaklaşım sunan “Pixelence İstanbul” yöntemini geliştirdi. Son olarak, Dr. Karaaltın, aksiller portlu implantlarda sonuçları en iyi duruma getirme imkânı veren Göğüs büyütmede "Davinci Robot Teknolojisini ilk kez sunmaktadır.

Rejeneratif tıpta yağ bankalarının kurulmasından, kök hücre ile özel yara ve yüz tedavilerinde, cilt gençliğinin korunması ve iyileştirilmesinde literatüre geçecek uygulama ve tedaviler yapan Dr. Karaaltın, Dünya çapında gerçekleştirdiği ameliyatlarla pek çok alanda öncülük yapmıştır.
 

Bülteni paylaş
0 0