Türkiye, Joom pazarında üstün bir statü kazanan mağazaların sayısıyla yeni bir rekor kırdı
Basın Bülteni
21 Mar, 2022 14:45
Türkiye, Joom pazarında üstün bir statü kazanan mağazaların sayısıyla yeni bir rekor kırdı
2022 yılı Mart ayında, 70. Türk mağazası Joom'da En İyi Mağaza statüsünü kazandı. Böylelikle Türkiye, üstün statülü mağazalarının sayısıyla Avrupa'da zirveye yükseldi. Yüksek performanslı ölçümlere dayalı olarak, en iyi mağaza, artan alım oranı ve müşteri sadakati garantisi haline geldi.

Türk satıcıların, Joom'da en üst düzeyde sorumluluk sergileme geleneklerini sürdürdüğünü belirten  Joom EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) Bölgesi İş Geliştirme Başkanı Alexander Zaitsev "Türk satıclar bağlılıklarını ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize en iyi hizmeti sunma kararlılıklarını çarpıcı kaliteleri ve ürün yelpazesindeki çeşitlilikten tüm promosyonlarımıza ve platformun sunduğu etkinliklere yüksek motivasyonla katılımlarına kadar çeşitli yollarla her geçen gün kanıtlıyorlar. Onları içtenlikle takdir ediyoruz.” Dedi. Müşteri deneyimini her şeyden önce güvenli, keyifli ve avantajlı bir hale getirmek için çaba gösterdiklerini, stratejik önceliklerinin mal ve hizmet kalitesi ile rekabetçi ürün çeşitliliği ve fiyatlar olduğunun altını çizen Zaitsev, "Dolayısıyla bugün giderek daha fazla Türk mağazasının üstün bir statüye yükselerek, uluslararası alanda hızlı bir büyüme için daha da fazla araca erişim kazanmasından son derece memnunuz." dedi.

En İyi Mağazalar Joom INfluencer Programına Erişim Kazanıyor

Joom, tüm mağazanın performans ölçümlerinde belirli bir seviyeye ulaşan ve Joom'un kalite değerlendirmesini başarıyla geçen mağazaları ödüllendirmek için 2021 yılında En İyi Mağaza uygulamasını başlatmıştı. En İyi Mağaza statüsü, seçilen mağazaların ek trafik almasına olanak tanıyıp ürünleri için ekstra tanıtım ve görünürlük sağlayarak müşterilerin sadakatini artırıyor.

En İyi Mağazalar, sunulan diğer olanakların yanı sıra, Joom'un Influencer Programı'na erişim kazanıyor. Bu program kapsamında, bir satıcının bir ürün belirleyerek, o ürünü bölgesi, tarzı ve ilgi alanlarına göre tanıtması için bir influencer seçebileceği, kullanımı kolay bir platform sağlanıyor. Bu araç satıcıların nitelikli ürün yorumları almasına, influencer'ların ücretsiz ürün alabilmesine ve sosyal ağdaki yorumlardan kazanç elde ederek dış influencer hesaplarından Joom'a yeni müşteriler getirmesine yardımcı oluyor.

Son olarak, platformdaki tanıtımlara ek olarak başka tanıtımlar yapma ve ürünlerini sergilemenin ve satışlarını artırmanın en iyi yolunu seçme ayrıcalığı yalnızca En İyi Mağazalara tanınıyor. 

Bülteni paylaş
0 0