Turizm Uzmanı Burcu Gümüşel açıkladı: Turizmin düşük maliyetli yeni gözdesi Bali!
Basın Bülteni
04 Tem, 2024 13:13
Turizm Uzmanı Burcu Gümüşel açıkladı: Turizmin düşük maliyetli yeni gözdesi Bali!
Endonezya'nın büyüleyici cenneti Bali Adası, son yıllarda Türk turistlerin ilgi odağı haline geldi. Turizm Uzmanı Burcu Gümüşel, doğal güzellikleri, kültürel mirası ve lüks ile uygun maliyeti bir arada barındıran Bali'ye adeta "akın" başladığını söyledi.

Son yıllarda turizm açısından yükseliş gösteren Endonezya'ya bağlı Bali Adası, Türk turistler için tatil destinasyonları arasında gözde bölge oldu. Alternatif bir tatil arayışında olan tatilciler için Bali'nin en uygun adres olduğunu ifade eden Turizm Uzmanı Burcu Gümüşel, "Bali Endonezya'nın popüler turistik merkezlerinden birisi. Ancak durum Türk turisler için çok daha farklı. Bali Türk turistler için tam bir fiyat/performans destinasyonu. Tropikal iklimi sayesinde yıl boyunca tatile yapmaya elverişli. Ancak genel olarak Nisan ortasından Ekim ortasına kadar olan zaman diliminin Bali için ideal zamanlar olduğunu söyleyebiliriz." diye konuştu.

"KAPIDA VİZE UYGULAMASI EN CAZİP NOKTALARDAN"

Bali'ye gitmek isteyen turistler için en cezbedici unsurun kapıda vize uygulaması olduğunu vurgulayan Gümüşel, "Bali, Türk ziyaretçilere kapıda vize imkanıyla sorunsuz bir yurt dışı deneyimi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyadaki en özel otellerde konaklama imkanı da tanıyor. Yani vize randevusu, stresli başvuru süreçleri burada yok. Ülkede 12 ay turizm var, 12 ay güneş var. Dileyen dilediği zaman sonsuz vize kuyruklarına girmeden Bali'ye seyahat edebiliyor." ifadelerini kullandı.

"BÜTÇENİZ NE OLURSA OLSUN UCUZ BİR ÜLKE"

"Bali'de bütçeniz ne olursa olsun pahalı bir hizmet almayacağınızı bilmeniz gerekiyor" diyen Gümüşel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vizeden sonra bu da en cezbedici özelliklerinden birisi. Çok düşük bütçelerle dahi mükemmele yakın hizmet alınabiliyor. Burada adeta masallardan fırlamış otellerde konaklıyorsunuz. Günübirlik geziler için cüzi ücretler karşılığında şoför kiralayabiliyor, konforlu bir tatil geçirebiliyorsunuz.

"HEM ROMANTİK KAÇAMAKLARA UYGUN HEM DE MACERASEVERLERE HİTAP EDİYOR"

Muhteşem kumsalları, denizi ve ormanlarıyla ziyaretçilere filmografik anlar yaşatan Bali, hem balayı ve romantik kaçamaklar için hem de uygun fiyatlı yurt dışı deneyimi yaşamak isteyenler için ideal bir rota."

Bülteni paylaş
0 0