Smule, Türkiye’den İlyas Yalçıntaş’ı seçti
Basın Bülteni
29 Kas, 2017 14:15
Smule, Türkiye’den İlyas Yalçıntaş’ı seçti
“İncir” adlı şarkı ile müzik dünyasına sağlam bir giriş yapan İlyas Yalçıntaş, konuk olduğu CRI TÜRK’teki Michael Kuyucu’nun programında Türk müzik endüstrisini gururlandıran ve global başarısını açıkladı.

Dünya starları ve onların popüler şarkılarını seçerek resmi anlaşmalar yaparak müziksevere o sanatçılarla karaoke yapma fırsatı sunan dünyanın en büyük karaoke mobil platformu Smule Türkiye’den İlyas Yalçıntaş ve onun popüler şarkısı “İçimdeki Duman”ı seçti.

İlyas Yalçıntaş, SMULE adlı mobil karaoke platformunun yöneticilerinin kendisi ile temasa geçerek Türkiye’den onun şarkılarını platformlarına eklemek istediklerini söyledi. Smule ile resmi bir anlaşma yaparak yorumcunun popüler şarkısı “İçimdeki Duman”ın orijinal alt yapısını karaoke platformlarına ekleyerek müzikseverlere İlyas Yalçıntaş’la dijital düet yapma fırsatı sundu. Şarkının yarısında İlyas Yalçıntaş “İçimdeki Duman”ı seslendirirken diğer yarısını karaoke platformu aracılığı ile müzik dinleyicileri seslendirerek İlyas Yalçıntaş ile sanal bir düet yapma şansı buluyor. Bu düette ekranın bir yarısında İlyas Yalçıntaş diğer yarısında ise onunla düet yapan kullanıcının görüntüsü gözüküyor.

Şu sıralarda “Gel be Gökyüzüm” adlı şarkısı Türk pop müziğinde başarısını bir kez daha tescilleyen İlyas Yalçıntaş’ın “İçimdeki Duman” şarkısı Anne – Marie “Rockabye” ve Luis Fonsi’nin “Despacito” gibi dünyayı kasıp kavuran küresel hitlerle beraber aynı listede yer aldı.

İlyas Yalçıntaş, Michael Kuyucu’ya bu mobil uygulamada yer alan “İçimdeki Duman” adlı şarkının Endonezya, Japonya, Çin, İran, Irak, Almanya, Fransa, Azerbaycan gibi birçok ülkeden dünyanın dört bir yanından yüz binin üzerinde kişinin kendisiyle sanal düet yaptığını söyledi. İlyas Yalçıntaş, şarkının altı haftada 120 bin kez yayınlanıp karaoke olarak kullanıldığını açıkladı. Sosyal medyada reklamları 3 milyondan fazla görüntülenen İlyas Yalçıntaş böylece Türkiye’yi dünyanın en büyük karaoke mobil platformunda temsil eden ilk yorumcu oldu.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
G Medya

Adres : Rasimpaşa Mh. Bayramyeri Sk. Çağdaş İş Merkezi No: 19 Kat: 2/14 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon : 0216 330 10 04

Web : http://www.gmedya.com

E Posta : bilgi@gmedya.com

İletişim Yetkilisi