Ödüllü Köy Evleri Projesi
Basın Bülteni
30 Eki, 2018 12:29
Ödüllü Köy Evleri Projesi
Dünya’nın en önemli gayrimenkul yarışmalarından Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nde kazanan Oral Mimarlık oldu.

Dünya’nın en önemli gayrımenkul yarışması 2018-2019  Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (www.propertyawards.net) sonuçları 25 Ekim’de Londra’da düzenlenen törende açıklandı. Türkiye’den Oral Mimarlık, Kırklareli ili’nin Demirköy ilçesinde, Yeşilce Köyü  için tasarladıkları Mihalangoz Köy Evleri projesi ile ‘Türkiye’nin En İyi Konut Gayrımenkul Geliştirme’ (Best Residential Real Estate Development) dalında büyük ödüle layık görülerek, Türkiye’den  katılan yarışmacılar arasında en yüksek dereceyi aldı.  Oral’lar ayrıca ayı projeyle  ‘En İyi Gayrımenkul Pazarlama’ dalında da ödül aldı.

Ödülleri, Oral Mimarlık ortakları Yüksek Mimar Kerem Oral ve Emre Oral birlikte aldı.  Oral’lar “Türkiye’nin  en iyi konut gayrımenkul projesi  seçilen Mihalangoz Projesi’ni  dünya çapında öneme sahip bir ödül ile onurlandıran değerli jüri üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Bu ödülün çok değer verdiğimiz Kırklareli ili’mizin ilçe ve köylerinin güzelleşmesine, değerlenmesine katkıda bulunmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Oral Mimarlık tarafından tasarlanan Mihalangoz Köy Evleri (www.mihalaongoz.com)   Kırklareli Yeşilce Köyü’nde 4 evden oluşan butik bir  proje olarak tasarlandı. Tablolara yakışır güzellikte manzaralar sunan, Istranca ormanlarının ortasında, Longoz Ormanı Milli Parkı yakınında yer alan Mihalangoz Köy Evleri, İstanbul’a 220 kilometre (arabayla 2,5 saat), altın kumları ile ünlü Karadeniz kıyısındaki İğneada’ya sadece 20  kilometre mesafede.

Oral Mimarlık hakkında

1933 yılında kurulan Oral, inşaat tasarım, inşaat ve müteahhitlik hizmetleri sunan İstanbul’da yerleşik bir aile şirketi. Y. mimar Kerem Oral ve girişimci Emre Oral kardeşlerin ortaklığı ile günümüzde devam eden Oral Mimarlık (www.oralmimarlik.com)  nitelikli tasarım, anahtar teslim inşaat çözümleri, ve gayrimenkul geliştirme alanlarında uluslararası bir üne sahip. Özellikle lüks perakende sektörü mimari, proje yönetim, ve taahhüt işlerinde bölgede lider olan ofis,  Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde Değer 16 adlı ticari ve konut amaçlı kullanılan  binaları ile “Türkiye’nin en iyi konut / ofis binası”, 2011 yılında “Palivor Çiftliği” ile “Avrupa’nın en iyi konut projesi” ve “Türkiye’nin en iyi konut gayrimenkul geliştirme projesi” ve 2016 yılında “Sadık Paşa Köşkü”  ile “Türkiye’nin en iyi iç dekorasyon projesi” ödüllerini aldı.

 

Ayrıntılı Bilgi için:

Emre ORAL

0212 233 0116

Bülteni paylaş
0 0