Nuri Alço fuarda tekerlekli sandalyede görüntülendi!
Basın Bülteni
09 Kas, 2021 11:45
Nuri Alço fuarda tekerlekli sandalyede görüntülendi!
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3-6 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda tekerlekli sandalye üzerinde görülen Türk sinemasının tanınmış isimlerinden Nuri Alço “Hepimiz yarının engelli adayıyız” diyerek mesaj verdi.

Nuri Alço “Engelli vatandaşlarımız zaten hayatın her alanında çeşitli zorluklarla karşılaşıyorlar ve bizden çok daha fazla efor sarf etmeleri gerekiyor. Hayatı engelliler için kolaylaştıran tüm uygulamaları elimden geldiğince destekliyorum. Fuarda engelli vatandaşlarımız için sergilenen bazı yenilikçi ürünleri inceledim mesela “Eşiksiz Cam Balkon Sistemi” adı verilen sistemi bizzat tekerlekli sandalye kullanarak test ettim, hiç engelle karşılaşmadan rahatlıkla kapalı alanlara girip çıkılabiliyor gayet başarılı” dedi. Reklam yüzü olduğu BKS firmasının standında Nuri Alço’yu karşılarında gören hayranları ise fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

Balkonlar kapanıyor, evler genişliyor

BKS Katlanır Cam Sistemleri kurucusu İdris Songur ve oğlu Göktan Songur da yaptıkları açıklamada “Yakın geçmişe baktığımızda sektörde sadece ithal ürünler hakimdi. Oysa günümüzde yerli ve milli bir firma olarak 3000’den fazla bayimizle, dünyanın 73 ülkesine ihracat yapıyoruz. Ciddi yatırımlar yaptık, ürün geliştirmeye, kaliteye ağırlık vererek dünya standartlarının üzerine çıktık. Son yıllarda gerek pandemi etkisi gerekse evlerin yaşam alanını arttırma gereksinimi balkonların kapatılması ihtiyacını doğurdu ve bu alanda talepleri arttırdı. İnsanlar yaşam alanlarına dahil ettikleri balkonlarında artık daha çok zaman geçiriyor. Binanın değerini de arttıran bu sistemler ısı, ışık yalıtımı sağlaması, kolay temizlenmesi sayesinde yaz-kış her mevsim kullanılabiliyor” dedi. Ayrıca düzenlenen etkinlikte yapılan çekilişi kazanan 1 bayiye kamyonet, 10 bayiye de cep telefonu ve bilgisayarlar hediye edildi.

Bülteni paylaş
0 0