“Mutlu Yüzler Hareketi” çocukların mutluluğunu amaçlıyor
Basın Bülteni
21 Şub, 2017 12:31
“Mutlu Yüzler Hareketi” çocukların mutluluğunu amaçlıyor
Bir grup gönüllü girişimci tarafından hayata geçirilen “Mutlu Yüzler” sosyal sorumluluk projesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere ve okullara yardım eli uzatıyor.

Türkiye’deki yüzlerce okulda kıyafet ve okul malzemesi ihtiyacı olan çocuklara yardım elini uzatan Mutlu Yüzler Hareketi, daha fazla okula ve öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Bireyler anlaşmalı e-ticaret sitesi üzerinden yaptıkları alışverişlerde yardım amacını belirterek mont, kaban, pantolon, çanta, ayakkabı, bot gibi temel ihtiyaçların ülkenin farklı yerlerinde eğitim gören çocuklara ulaşmasını sağlıyor. Mutlu Yüzler Hareketi, ekibi tarafından ihtiyaç listesi belirleniyor ve yardımseverler tarafından bu liste üzerinden uygun bütçeyle birçok çocuğun ihtiyacı karşılanıyor.

Mutlu Yüzler Hareketi ile çocukların yüzleri gülüyor

Hareketin kurucusu ve yürütücüsü Fuat Güz, projeyle ilgili şu bilgileri veriyor: “2012 yılında, Mardin’deki bir ilkokul öğretmeninin elindeki yardım listesini benimle paylaşmasıyla ortaya çıkan ve sosyal medyada örgütlediğimiz bu oluşum aslında bir sivil inisiyatif. İstanbul’da iki okula kütüphane, Bursa Narlıca’daki bir okula da kütüphane ve oyun odası kurulmasıyla devam eden ve öğretmenlerin seminerlerde bir araya geldiklerinde birbirleriyle paylaştıkları bu sosyal örgütlenme, son iki aydır Mutlu Yüzler Hareketi olarak anılıyor.”

Hedef 1200-1300 çocuğun ihtiyacını karşılamak

Projenin ilk aşamasında kırtasiye ihtiyacıyla başlayan yardımlar, sosyal medyada örgütlenen yardımseverler sayesinde bot ve mont yardımına dönüştü. Bugüne kadar Van Erciş Kadirasker Köyü İlkokulu, Van Başkale Azıklı Ortaokulu, Iğdır Tuzluca İlçesi Güllüce Molla Kamer Ortaokulu, Ankara Bâlâ Köseli Köyü Okulu, Şanlıurfa Siverek Mimar Sinan Ortaokulu başta olmak üzere yaklaşık 18 okulun ihtiyaçları karşılandı. İki yıllık çalışmada 1200-1300 çocuğun ihtiyacını karşılamayı hedefleyen bu örgütlenme, okul müdürlüklerinin inisiyatifi dâhilinde çalışmalarını yürütüyor. Önceleri elden teslim edilen yardımlar, kargo aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Mutlu Yüzler Hareketi

https://www.facebook.com/Mutlu-Yüzler-Hareketi-1815944988653334

İletişim bilgileri: 05554750220

Bülteni paylaş
0 0