Likit biyopsi konusunda iş birliğine gittiler
Basın Bülteni
22 Kas, 2019 10:46
Likit biyopsi konusunda iş birliğine gittiler
Biyomedikal uygulamalara yönelik mikroakışkan çip üstü laboratuvar sistemleri geliştiren Mikro Biyosistemler A.Ş. ile Acıbadem Labmed Laboratuvarı Likit biyopsi alanında iş birliğine gittiklerini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Mikro Biyosistemler bünyesinde geliştirilen likit biyopsi platformunun, Acıbadem Labmed Laboratuvarı’na kurulumu yapılacak. Sistemin performans değerlendirmesi ve klinik uygulamasının gösterilmesi çalışmaları iki firmanın iş birliği ile Acıbadem Labmed Laboratuvarı’nda gerçekleştirilecek. Bu işbirliği kapsamındaki projenin TÜBİTAK SADE Programı çerçevesinde 3.1 milyon TL ile desteklendiği bildirildi.

Likit biyopsi nedir?

Likit biyopsi, kanser tanısı almış kişilerde basit bir kan testi ile hastalığın kişiselleştirilmiş tedavi ve takibine olanak sağlayan bir yöntemdir. Likit biyopsi, cerrahi biyopsiye göre daha fazla bilgi vermesinin yanında, tümörün bulunduğu bölgeden bağımsız olarak herhangi bir solid tümör için uygulanabilen minimal invaziv bir metot olarak öne çıkmaktadır.

Mikro Biyosistemler A.Ş. hakkında

2015 yılında ODTÜ-MEMS Merkezi’nden ayrılarak kurulmuş olan Mikro Biyosistemler A.Ş. biyomedikal uygulamalara yönelik mikroakışkan çip üstü laboratuvar sistemleri geliştirmektedir. Şirketin ilk ürünü basit bir kan örneğini kullanarak kanser takibi ve araştırmasına olanak sağlayan bir likit biyopsi platformudur. Kullanılan mikro akışkan teknolojisi kanser hastalarının kanından dolaşımdaki kanser hücrelerinin izole edilip sayılmasına olanak sağlar. Mikro Biyosistemler, Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerindeki önemli hastaneler, laboratuvarlar ve firmalar ile çözüm ortaklığı içindedir.

Acıbadem Labmed Laboratuvarı hakkında

2002 yılında kurulmuş olan Acıbadem Labmed Klinik Laboratuvarları hem Türkiye’de hem de yurt dışında; Acıbadem Sağlık Grubu Hastanelerine, özel ve kamu kuruluşlarına kapsamlı, yüksek kalitede klinik laboratuvar hizmeti sağlamaktadır. Bilimsel çalışmalar için ihtiyaç duyulan yüksek nitelikli, uluslararası kalite kriterlerini karşılayan laboratuvar hizmetlerinin bilimsel platformların hizmetine sunulması da laboratuvar misyonunun bir parçası olup, istendiğinde hemen tüm testlerin valide edilmiş olarak çalışılabileceği altyapıya sahiptir.
 

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
G Medya

Adres : Rasimpaşa Mh. Bayramyeri Sk. Çağdaş İş Merkezi No: 19 Kat: 2/14 Kadıköy / İSTANBUL

Telefon : 0216 330 10 04

Web : http://www.gmedya.com

E Posta : bilgi@gmedya.com

İletişim Yetkilisi