İnternetten arkadaş arayanlar artıyor
Basın Bülteni
29 Kas, 2016 08:24
İnternetten arkadaş arayanlar artıyor
İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte ilişkilerin yeni bir boyuta taşındığını günümüzde internet üzerinden arkadaşlık kuranların sayısı giderek artıyor.

2000’li yılların başından bu yana dünya çapında popülaritesi artan internet ve değişen dünya dinamikleri, günlük hayatta sosyalleşmeye vakit bulamayan kişilere çare oldu. İlk çıktığı zamanlar tabu olarak görülen online arkadaşlık siteleri artık normal karşılanıyor.

Sosyal medya kavramının yükselişe geçmesi ile önemini yitirmeye başladığı söylentileri dolaşsa da kullanıcılara güven veren platformlar hala yaygın bir şekilde tercih ediliyor.

Ücretsiz ve güvenilir platformlar tercih ediliyor

Ücretsiz online arkadaşlık servisi elimisallasam.com'un kurucusu Tuğrul Korkmaz,  "Son yıllarda sosyal ağlar hızla yükselişe geçse de milyonlarca internet kullanıcısı internet üzerinden yeni kişilerle tanışmak ve yeni bir iş ilişkiye başlangıç yapmak için arkadaşlık servislerini hala aktif olarak kullanıyor. Genç nüfusun fazla olduğu Türkiye'de arkadaşlık siteleri sosyal medya öncesi dönemlerdeki gibi popüler. Ücretli üyelik modeli ile çalışan sitelere sıcak bakmayan kullanıcılar tamamen ücretsiz, gerçek kişilerin yer aldığı ve güvenli bir arkadaşlık hizmeti sunan servisleri tercih ediyor" diyor.

İnternet arkadaşlık kurmayı kolaylaştırıyor

Günlük hayatın yoğun temposu içinde sosyalleşmek için zamanı olmayan, yeni kişilerle tanışmakta zorluk çeken, ideal arkadaş arayan kişilerin arttığına dikkat çeken Tuğrul Korkmaz, "İnternetten üzerinden arkadaşlık kurmak isteyenlerin sayısı yakın gelecekte daha da artacak. Kullanıcılar artık yüz yüze iletişim kurmak yerine online mecraları tercih ediyor. İnternet karşı cins ile kolay iletişim kurmayı sağlayan bir araç olduğu için online arkadaşlık birçok kişiye cazip geliyor.

Online arkadaşlık yükselişe geçecek

Tuğrul Korkmaz, "Son yıllarda mobil cihaz kullanımının artması ile birlikte bu cihazlara yönelik geliştirilen uygulamalar arasında arkadaşlık uygulamalarının ciddi oranda yükseldiğini görüyoruz. Sosyal medya kişilerin arkadaş bulmasından çok tanıdıkları ile iletişimini sürdürebilmesini sağlıyor. Arkadaşlık platformlarını kullananlar potansiyel arkadaş arayan kitleden oluştuğu için sosyal medyaya göre daha özgür ve rahat bir ortam sunuyor."

Video
Bülteni paylaş
0 0