Erman Toroğlu’ndan şok Milli Takım yorumu
Basın Bülteni
18 Mar, 2017 08:58
Erman Toroğlu’ndan şok Milli Takım yorumu
Türkiye’nin en önemli futbol yorumcularından biri olan usta futbol adamı Erman Toroğlu, CRI TÜRK FM’de Hayri Hiçler’in hazırlayıp sunduğu Süper Spor Saati programında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Erman Toroğlu, önümüzdeki hafta Finlandiya ile milli maç oynayacak A Milli Takım teknik direktörlüğüne Sergen Yalçın işe milli takımın adının yan yana anılması ile ilgili ilginç bir yorumda bulundu. Erman Toroğlu, CRI TÜRK’te kendi hayatı ile ilgili bir ilgi de açıkladı. Hakem olduğu dönemde Gürcülerin kendisini vurmak için dört sene onu takip ettiklerini, bunun için ruhsatlı silahla dolaştığını söyledi ve ekledi “O Dönem DYP’den aday olmuştum, Gürcüler Demirel’i sevdiği için beni vurmaktan vazgeçti” .İşte Erman Toroğlu’nun gündem yaratacak açıklamaları:

Sergen Tipindeki Adamlar Hırslı Adam ama Düzgün Adam

Erman Toroğlu son haftalarda Süper Ligde teknik direktör olarak başarılara imza atan Sergen Yalçın hakkında ilginç tespitlerde bulundu: “Sergen tipindeki adamlar, eylem yaparlar; çünkü bunlar hırslı adamlar. Ben Sergen'i çok iyi tanımıyordum, ben Sergen'le TRT'de 3 ay falan program yaptım. O zaman yakından tanıdım. Kader arkadaşlığı yapınca daha iyi tanıyorsun. Sergin değişik bir adam, çok zeki bir adam. Sergen, kendisiyle ilgili olayları başkalarına tasdik ettirmek isteyen bir adam. "Ben çok iyi yorumcuyum, ben çok iyi antrenörüm, ben çok iyi futbolcuyum." diyen adam tipi değil. Sergen, "Ya bu Sergen bayağı iyi be, bu adam iyi bir teknik direktör, iyi bir futbolcu olacak." dedirtecek bir adam. Bunu çözememişler.”

Milli Takımın Başına Sergen Yalçın Gelir mi?

Erman Toroğlu, CRI TÜRK FM’de Hayri Hiçler’e yaptığı açıklamada Sergen Yalçın’ın milli takımda teknik direktör olma konusundaki düşüncelerini de söyledi. Erman Toroğlu : “Sergen, ‘Ben milli takım teknik direktörü olacağım.’ desin, ertesi gün kellesini koparırlar Türkiye'de. Bir gün Sergen bana dedi ki, ‘Ben öyle aşağılarda çok gezmek isteyen bir adam değilim. Bir an evvel yukarılara çıkıp, en üst düzeyde büyük takımları çalıştırmak istiyorum.  Benim teknik direktörlük anlayışım bu. Ben bu işte iyi bir yere gelirken öyle 10 sene bekleyemem ya gelir yaparım ya da çeker giderim’. Bana göre Milli takım sorunluluğu ona verildiğinde, Sergen bunu yerine getirir. Sergen düzgün bir adam, ben çok adamla çalıştım. 15 sene çalıştığım, sağı solu oynayan adamlar oldu, o yüzden ben Sergen'i beğeniyorum.”

Türkiye’de Futbol Çok Kötü Yönetiliyor

Erman Toroğlu, Türkiye’de futbolun çok kötü yönetildiğini ve bunun tek sorumlusunun hakemlerin olmadığını savundu. Toroğlu, CRI TÜRK FM’e yaptığı açıklamada “Hakemler zurnanın son deliği, Türkiye'de futbol çok kötü yönetiliyor. Aslında bu işin esas sorumluları önce yöneticiler, sonra gazetecilerdir, hakemler en son gelir. Maç satan hakemler varsa, tamam; ama maç satan hakemlerin çoğu yok oldu. Ben zaten maç satan hakemler yüzünden bu aleme geldim.” 

İlk Kez Açıklıyorum: Gürcüler Beni Vurmaya Geldiler Dört Sene Silahla Gezdim

Erman Toroğlu, CRI TÜRK FM’de konuk olduğu Hayri Hiçler’in programında kendi hayatı ile ilgili çok önemli bir açıklamayı ilk kez kamuoyu ile paylaştı: “Gürcüler beni vuramaya geldiler, ben dört sene silahla gezdim. Hakemliğin son yıllarında silahla gezdim, bende silah vardı, silah ruhsatı aldım. Sonra ben Doğruyol Partisi'nden milletvekili adayı olunca - Gürcüler Süleyman Demirel'i severlermiş - beni vurmaktan o zaman vazgeçtiler.” Dedi.

Video Hakem Uygulaması Başarısız Olur

Erman Toroğlu, futbol maçlarındaki tartışmalı pozisyonlar ile ilgili olarak uygulanması tartışılan video hakem uygulamasının verimli olmayacağını iddia etti. Erman Toroğlu “Video hakem uygulaması güzel de arabayı nereye koyacaklar. Arabayı stadın içine koysalar, arabayı devirirler. Bu durumda videocu ne oldu? Yaralı! O iş o kadar kolay değil. Videocu nereden biliyor bu işi? Ben eski hakemleri görüyorum, onlar bilemiyorlar. Videocu nasıl bilecek?” diyerek bu yöntemin pek sağlıklı bir yöntem olmadığını savundu.

Bülteni paylaş
0 0