Dr. Indra Pradana Singawinata, Asya Verimlilik Teşkilatı’nın (AVT) 13. Genel Sekreteri oldu
Basın Bülteni
16 Eyl, 2022 09:00
Dr. Indra Pradana Singawinata, Asya Verimlilik Teşkilatı’nın (AVT) 13. Genel Sekreteri oldu
Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT), Dr. Indra Pradana Singawinata'nın 16 Eylül 2022 tarihinden itibaren AVT Genel Sekreteri rolünü üstlendiğini duyurdu.

Endonezya'da hem kamu hem de özel sektörde liderlik pozisyonlarında zengin bir deneyime sahip olan Dr. Singawinata, en son ulusal bir kamu-özel ortaklığı programı kapsamında uygulanan altyapı projelerine garanti sağlayan bir devlet kuruluşu olan Endonezya Altyapı Garanti Fonu'nun (IIGF) Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Bundan önce de Araştırma Başkanı olarak katıldığı Putera Sampoerna Vakfı'nda (PSF), İş Geliştirme Başkanı ve ardından Kurumsal İlişkiler Başkanı oldu.

Dr. Singawinata, Endonezya'daki Trisakti Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans, Endonezya Üniversitesi'nden Muhasebe alanında yüksek lisans ve Japonya'daki Ritsumeikan Asya Pasifik Üniversitesi'nden (APU) Felsefe alanında doktora derecelerine sahiptir.

Genel Sekreter olarak 2022–25 görev süresince hedeflerini özetleyen Dr. Singawinata, “Benim görevim, AVT programları ve araçlarını güçlendirerek AVT üye ekonomileri arasındaki verimlilik farklarını azaltmaktır. Vizyonumuz, karma programlar aracılığıyla üye ülkelerdeki Ulusal Verimlilik Kuruluşları (NPO'lar) için kapasite geliştirme ve teknik yardım, NPO programlarında dijital teknolojilerin kullanımının güçlendirilmesi ve orta vadeli programlara ek olarak 'hızlı kazanma' fırsatlarının belirlenmesini içermelidir” dedi.

AVT'nin vizyon ve misyonunu gerçekleştirmek için liderliğindeki eylemler için üç yol gösterici ilkenin sinerji, iyi kurumsal yönetim ve şeffaflık olduğunu vurgulayan Dr. Singawinata: “AVT'nin sadece Asya-Pasifik bölgesinde değil, dünyada da lider verimlilik kuruluşlarından biri olarak konumunu pekiştirmek için, AVT’nin 60 yılı aşkın tarihi ve geçmişteki başarıları üzerine yeni girişimler inşa etmeyi dört gözle bekliyorum" açıklamasında bulundu.

AVT Hakkında

Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT), karşılıklı iş birliği yoluyla Asya-Pasifik bölgesinde verimliliği artırmak amacıyla 1961 yılında kurulmuş hükümetler arası bir kuruluştur. AVT, politika danışmanlığı hizmetleri sunan bir düşünce kuruluşu olarak sanayi, tarım, hizmet ve kamu sektörlerinde akıllı girişimlerde bulunarak bölgenin sürdürülebilir sosyoekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaktadır.

AVT, üye ekonomilerde verimlilik artışı için ulusal stratejiler formüle etmede, araştırma ve mükemmellik merkezleri de dahil olmak üzere bir dizi kurumsal kapasite geliştirme faaliyetlerine destek olarak bölgenin geleceğini şekillendirmektedir. AVT politik olmayan, kar amacı gütmeyen ve eşitlikçi bir kuruluştur.

Mevcut üyeler arasında 21 ekonomi yer almaktadır: Bangladeş, Kamboçya, Tayvan, Fiji, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İran İslam Cumhuriyeti, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Lao Halk Cumhuriyeti, Malezya, Moğolistan, Nepal, Pakistan, Filipinler, Singapur, Sri Lanka, Tayland, Türkiye ve Vietnam.

Bülteni paylaş
0 0