Delphin Otelleri personeline tamamlayıcı sağlık sigortası
Basın Bülteni
17 Ağu, 2018 12:08
Delphin Otelleri personeline tamamlayıcı sağlık sigortası
Akdeniz turizminin önemli aktörlerinden Delphin Otelleri, personelinin ek hakları konusunda da önemli bir adım attı.

Antalya ve Alanya’daki toplam 7 otel yatırımı ile Akdeniz turizminin önemli aktörlerinden biri olan Delphin Otelleri, bünyesinde yer alan tüm departman müdürlerini ve ailelerini de kapsayacak şekilde Allianz Turuncu Plus Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan faydalandırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Delphin Otelleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Yıldırım Cömertoğlu: “Delphin Otelleri, bizim için gerçek bir aile. Bu aile içinde uzun yıllardır bir arada olduğumuz ve birlikte yol yürüdüğümüz değerli müdürlerimizin ve ailelerinin, var olan ilave imkânlardan olabildiğince faydalanmalarını amaçlıyoruz. Turizm alanındaki yatırımlarımızla ve kendimizi sürekli yenileyen hizmetlerimizin yanı sıra personelimizin de yaşam kalitesini de yükseltmeyi hedefliyoruz. Eleman yönetimi ve hakları konusunda standartlarla yetinmeyerek yeni gelişmeleri takip ediyor ve bütçe doğrultusunda yeni anlaşmalar yaparak personelimizin konforunu ve mutluluğunu önemsiyoruz. Allianz’ın Turuncu Plus ürününü, departman müdürleri ve aileleriyle buluşturan Delphin Otelleri, bu konudaki vizyonu ile ön açıcı bir rol alıyor” şeklinde konuştu.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir?

Allianz Türkiye’nin kurum çalışanlarına dönük olarak tasarladığı Turuncu Plus Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, kişinin SGK ile anlaşmalı hastanelerde gördüğü tedavide ortaya çıkan fark ödemelerini karşılıyor. Böylece SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde, sigorta kapsamı dahilinde görülen tedaviler ücretsiz hale geliyor. SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında tedavi almak isteyen ve 55 yaş altında olan herkesin faydalanabileceği ürün, yatarak tedaviyi de kapsamına alıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi veren Op. Dr. Yıldırım Cömertoğlu, “Turuncu Plus Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının hem kullanım pratikliği hem de geniş bir kapsam sağlıyor. Bu sigorta hizmeti ile departman müdürlerimiz ve aileleri kolay ulaşılabilir sağlık hizmetini tamamen ücretsiz alacaklar. Delphin Otelleri bünyesindeki 78 ailenin bu imkândan faydalandırıldı. Delphin Otelleri’nde 2018 yılının Temmuz ayından itibaren başlayan sigorta, yıllık 30 kez fizik tedavi ve 10 kez doktor muayenesini kapsayan ayakta tedavi ile ameliyat, günübirlik tedaviler, suni uzuv, evde bakım da dahil olmak üzere yatarak tedavileri kapsıyor.  Delphin Otelleri departman müdürleri ve aileleri, Turuncu Plus kapsamında ambulans ve hastanede tek kişilik oda haklarına da sahip oluyorlar. Sigorta paketini, özel hastanelere ulaşım ve tamamen ücretsiz üst kalite sağlık hizmeti alımı konusunda diğer sigortalara göre daha iyi bulduğumuz için tercih ettik. Birçok seçkin hastane de dahil olmak üzere özel sağlık kuruluşlarının SGK anlaşmalarını artırmasıyla birlikte Allianz Turuncu Plus Tamamlayıcı Sağlık Sigortası da Delphin Otelleri departman müdürleri ve aileleri için önemli bir ayrıcalık yaratacak” dedi.

Bülteni paylaş
0 0