CoinsPaid, lansmanından bu yana 12 milyar avro değerinde işlemle kripto ödeme pazarı lideri oldu
Basın Bülteni
10 Haz, 2022 09:55
CoinsPaid, lansmanından bu yana 12 milyar avro değerinde işlemle kripto ödeme pazarı lideri oldu

Önde gelen kripto para ödeme noktası CoinsPaid 2022'de rekor büyüme gösterdi. Toplam işlem hacmi 12 milyar avroya ulaşan şirket, her ay yaklaşık 1 milyar avro büyümeye devam ederek CoinsPaid'i aylık hacim bakımından en büyük kripto işlemci haline getirdi.

2022'de işlem sayısı 6,5 milyona ulaşırken işlem hacmi 4,5 milyar avroya yaklaştı. Bu rakamlar, 2021'de aynı dönem için geçerli olan rakamlardan birkaç kat daha yüksektir.

Üst üste 4 yıl olağanüstü sonuçlar

CoinsPaid'in metrikleri 2018'den bu yana her yıl ikiye katlanıyor. Şirket 2018 yılında 210 milyon avro değerinde 561 bin işlem gerçekleştirdi. 2021 yılı sonunda ise 5,65 milyar avro değerinde 9,2 milyon işlem gerçekleştirdi. Genel olarak 2018 ve 2021 yılları arasında avro eş değeri hacim 27 kat artarken işlem sayısı 16 kat arttı.

CoinsPaid tarafından gerçekleştirilen toplam işlem sayısı 21 milyona, hacim ise 12 milyar avroya ulaştı. Bu ödeme noktası, artık zincirdeki tüm Bitcoin işlemlerinin yaklaşık %8'ini gerçekleştirmektedir. 2022 rakamları dikkate alındığında şirket yıl sonuna kadar yeni bir rekor kırabilir.

CoinsPaid'in kendi hizmet token'ı $CPD

CoinsPaid kendi hizmet token'ını da tanıttı. $CPD tutarak işlem ücretlerini bu token ile ödemek, şirket müşterilerinin CoinsPaid tarafından alınan komisyonlarda %50'ye varan indirimler almasını sağlıyor.

En yüksek indirimi alabilmek için satıcıların bakiyelerinde büyük miktarda token bulundurmaları gerekiyor. CoinsPaid 800'den fazla satıcıya hizmet ediyor ve bu sayı artmaya devam ediyor; hacim arttıkça $CPD'ye sürekli artan bir talep olacaktır.

Sırada ne var?

Şirket, 2022 yılının birinci çeyreğinde güvenilir hukuk şirketlerinden $CPD'ye ilişkin iki olumlu yasal görüş aldı ve token'ı ana işlem çözümüne başarıyla entegre etti. İkinci çeyrekten itibaren, kurumsal müşteriler sadakat programından yararlanabilir ve komisyonlarını $CPD olarak ödeyebilirler.

Üçüncü çeyrekte token işlevi CoinsPaid'in kişisel kripto para cüzdanına entegre edilirken, satıcılar satın alımlar için ödeme olarak $CPD'yi kabul edebilecek. Token hakkında daha fazla bilgiyi resmi CoinsPaid web sitesinde bulabilirsiniz.

2022 için planlanan bir diğer önemli adım da İsviçre'nin Zug kentinde $CPD'nin benimsenmesini ve kullanıcı çıkarlarını destekleyecek bir kuruluş olarak CoinsPaid Vakfının kurulmasıdır. Vakıf diğer blok zinciri şirketleriyle ortaklıklar imzalayacak, kur listemelerini vb. kolaylaştıracak.

CoinsPaid'in 2022 ve 2023 için yol haritası, minimum ücretlerle para birimi dönüşümleri için bir likidite toplayıcı ve hatta şirketin markası altında kripto banka kartlarını da içeriyor.

Bülteni paylaş
0 0