Cenap Yener: "Dört büyük takımın teknik direktörleri değişecek"
Basın Bülteni
25 May, 2017 07:53
Cenap Yener: "Dört büyük takımın teknik direktörleri değişecek"
Eski milli futbolcu ve Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Cenap Yener CRI TÜRK’te katıldığı Kâmil Erdoğdu’nun Manşet adlı programında şok açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı Galatasaray’a mı geliyor?

Cenap Yener, Galatasaray Futbol takımının durumunun iyi olmadığını ve kulüp yönetiminde mutlaka bir kan değişiminin şart olduğunu söyledi. Yener ayrıca Şenol Güneş’in Avrupa’ya gideceğini, Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe ile kesin anlaştığını, Ersun Yenal’ın ise Trabzonspor’dan ayrılacağını söyledi.

Todor Galatasaray’dan gidecek

Cenap Yener, CRI TURK FM’e yaptığı özel açıklamada Todor’un Galatasaray’dan sezon sonu kesin gideceğini kulübün onun yerine yabancı bir teknik direktör aradığını ama yerli teknik direktörlerden Abdullah Avcı’nın da Galatasaray’ın listesinde olduğunu söyledi: “Galatasaray'ın bilhassa son üç dört senedir iyi gitmediğini görüyoruz ve üzülüyoruz. Galatasaray büyük bir camia. Galatasaray'ı bu tür darbeler yıkmaz ama büyük yaralar alır. Önümüzdeki süreç içerisinde yönetimsel ve teknik bazda kan değişimi gerekiyor. Yöneticilik yapanların böyle anlarda fazla direnmemesinde yarar var. Bu direnç camiayı ikiye üçe böler. Bunlar gelip geçici işlerdir, herkes bir vazife olarak gelir yapar ve bırakır. Kimsenin malı mülkü değil buralar. Her kulüp yöneticisi için söylüyorum bunu. Galatasaray, Tudor'la devam etmeyecek. Galatasaray'ın görüştüğü üç dört tane teknik direktör var şu anda, çoğu da yabancı. Yerlilerden de Abdullah Avcı'yı Galatasaray düşünüyor” dedi.

Dört Büyüklerin teknik direktörleri ne olacak?

Cenap Yener, CRI TÜRK FM’de üç büyüklerin bu yıl hangi teknik direktörlerle çalışacağını da açıkladı. Yener: “Şenol Güneş, Beşiktaş'ta devam etmeyecek, büyük ihtimalle Avrupa'ya gidecek. Yerli takımlardan değil, Avrupa takımlarından gelecek teklifleri değerlendirecektir. Ersun Yanal'ın da bu sene Trabzonspor'la devam etmeyeceği kanaatindeyim. Bana gelen bilgiler bu bazda. Fenerbahçe'de de Aykut Kocaman garanti, onunla devam edecek Fenerbahçe önümüzdeki sezon..” diyerek dört büyük takımın teknik direktörlerinin değişeceğini söyledi.

Bülteni paylaş
0 0