AZAL, Seyahat Acenteleri İçin İstanbul’da Bir Sunum Gerçekleştirdi
Basın Bülteni
16 Mar, 2022 15:29
AZAL, Seyahat Acenteleri İçin İstanbul’da Bir Sunum Gerçekleştirdi
Bugün, Azerbaycan Havayolları (AZAL) ile Türkiye'deki seyahat acenteleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için, yeni fırsatlar ve iş potansiyelleri üzerine, İstanbul'da bir sunum gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Havayolunun Türkiye'deki satış faaliyetleri odak noktası oldu. Toplantıda, Covid-19 salgını süresince uçuş operasyonlarına ilişkin faaliyetler de ele alındı.
 
Etkinlik, dünyanın önde gelen Havayolu ve Turizm yönetim şirketi AVIAREPS’in Türkiye ofisi tarafından düzenlendi.
“Azerbaycan Havayolları” Pazarlama ve Üretim Direktörü Fuad Yusifov, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki uluslararası ilişkilerin, kardeşçe olmasının yanı sıra, stratejik öneme de sahip olduğunu vurguladı.
 
Turizm Uzmanı Arzu Guliyeva, Turizm alanındaki sınırsız potansiyellere dikkat çekerek ülkenin turizm potansiyeli üzerine bir sunum yaptı.
 
Etkinlik çerçevesinde, AZAL'ın Asya ve Ortadoğu Uçuş Ağı Sorumlusu Elvin Raziyev, bir sunum yaptı. Türkiye'nin, Azerbaycan'a ve Azerbaycan'dan gerçekleşen uçuşların sayısı bakımından lider ülke olduğunu ifade etti.
 
İstanbul, Azerbaycan Havayolları'nın güzergah ağında en çok bağlantıya sahip olan şehir. Hem “Azerbaycan Havayolları” ile İstanbul'daki yeni havalimanına hem de düşük maliyetli “Buta Havayolları” ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na uçuşlar mevcut.
 
Bir diğer önemli nokta ise, Azerbaycan ve Türkiye vatandaşlarının, sadece biyometrik kimlik kartları ile iki ülke arasında rahatlıkla seyahat edebiliyor olması. Seyahat kolaylığı, iki ülke arasında daha fazla yolcu trafiği olmasının önünü açan etkili bir unsur.
 
Azerbaycan ve Türkiye'den her yıl binlerce turist iki ülke arasında seyahat ediyor ve pandemi nedeniyle getirilen kısıtlamalar kaldırıldıkça bu rakam artmaya devam edecektir.
 

Bülteni paylaş
0 0