Basın Bültenleri
  • Türk plastik sektörü Avrupa’da 2, Dünya’da 6. sıra... Türk plastik sektörü Avrupa’da 2, Dünya’da 6. sıra... 20 Eyl, 2023 12:05 Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı'nın (PAGEV) Türkiye Plastik Sektör İzleme Raporu'na göre üretimin 2023 yılında 2022 yılına kıyasla miktar bazında %2,5 artacağı, değer bazında ise %11,1 azalacağı ve 10,8 milyon ton ve 39,3 milyar dolar olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor.
  • Okullarda Güneş Enerjisi Kullanımı Yaygınlaşıyor Okullarda Güneş Enerjisi Kullanımı Yaygınlaşıyor 02 Ara, 2022 12:34 İstanbul’da bir okul enerjisinin tamamını güneşten karşılamaya başladı. Bahçeşehir Tek Okulları, hem çevreye zarar vermeyen, hem de ekonomik olarak avantajlı olan güneş enerjisi sistemine geçti.
  • Bahçeşehir Tek Okullarında yenilenebilir enerji ve... Bahçeşehir Tek Okullarında yenilenebilir enerji ve... 07 Haz, 2022 16:32 Bahçeşehir Tek Okulları öğrencileri, okul bahçesinde 30 çeşit sebze ve meyve yetiştiriyor. Doğa ile iç içe eğitim modelini benimseyen Tek Okulları, çevre dostu uygulamaları ile de dikkat çekiyor. Okul çatısında bulunan güneş enerjisi panelleri ile okulun enerji ihtiyacının tamamının karşılanması hedefleniyor. Okul, bu özelliği ile İstanbul da bir ilke adım atıyor.
  • Okul öncesi çocukları geleceği hazırlayan eğitim m... Okul öncesi çocukları geleceği hazırlayan eğitim m... 22 Ara, 2021 10:16 TEK Okulları Kampüs Müdürü Jale Zinet Ertuk okul bünyesinde uygulanan “Dinamik Eğitim Modeli’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Ertuk, “Temel amacımız çocuklarımızın bilişsel gelişim, dil gelişimi, motor gelişim, sosyal-duygusal gelişim ve öz bakım becerileri olmak üzere beş gelişim alanını destekleyerek geliştirmektir. Onları en donanımlı şekilde ilkokula hazır hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
  • TEK’te 5. Sınıflar Haftada 28 Saat Yabancı Dil Eği... TEK’te 5. Sınıflar Haftada 28 Saat Yabancı Dil Eği... 26 Eki, 2021 12:38 Timuçin Eğitim Kurumları (TEK) kurucusu Celal Serzan Timuçin, okulun yabancı dile verdiği önemi vurgulayarak, “Dil eğitiminde amacımız; dil öğrenmek değil dil edindirmektir.” dedi.