Göz Bozuklukları Biyoteknolojik Göz İçi Lensleri ile Tedavi Edilebiliyor
Basın Bülteni
07 Mar, 2016 06:55
Göz Bozuklukları Biyoteknolojik Göz İçi Lensleri ile Tedavi Edilebiliyor
Göz içi lenslerin kişilere uygun özellikleri ve teknolojik üstünlükleri ön plana çıkıyor.

Refraktif lens değişim cerrahisi Türkiye’de gelişti ve yaygınlaştı. Artık yalnızca katarakt hastaları değil, göz numaraları lazer cerrahisi olamayacak kadar yüksek olan ya da uzak-yakın ve orta mesafelerde görüş gücünü artırmak isteyenler de biyoteknolojik göz içi lens implantasyonunu tercih ediyorlar.  Bu noktada göz içi lenslerin kişilere uygun özellikleri ve teknolojik üstünlükleri ön plana çıkıyor.

KATARAKT VE GÖRME BOZUKLUĞU AYNI ANDA DÜZELTİLEBİLİYOR

Göz içi lensi en fazla “Göz içindeki doğal lensin saydamlığını kaybetmesi, opak bir görünüm almasıyla görme kaybının oluşması” olarak ortaya çıkan katarakt rahatsızlığını gidermek amacıyla kullanılıyor. Katarakt ameliyatı sırasında hastanın görme bozukluğunu da düzeltecek biyoteknolojik lens uygulanması hastanın gözlük bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Böylece hem katarakt düzeltiliyor hem de hastanın göz bozukluğu gideriliyor.

HER MESAFE GÖRÜŞ İÇİN TRİFOKAL LENSLER UYGULANIYOR

Trifokal+ EDOF teknolojisi sayesinde uzak, orta, yakın ve tüm mesafelerde  iyi görüş sağlanıyor. Özellikle araba kullanan, bilgisayarda vakit geçirmeyi, kitap okumayı seven, hayatı aktif geçen insanlar trifokal lensleri tercih ediyorlar.

ASTİGMATA ÇÖZÜM

Türkiye’de yapılan istatistiklere göre her 3 katarakt hastasından birinde astigmat görülüyor. Bu açıdan astigmata çözüm oluşturan Torik lenslerin önemi ortaya çıkıyor.  Torik lens uygulamaları sayesinde yüksek astigmatı olan hastaların gözleri düzeliyor ve kaliteli görüş yeteneği kazanıyorlar.

AVRUPA’DA DAHA YAYGIN BİR YÖNTEM

Tüm dünya ülkelerine teknolojik göz içi lensi ihracatı gerçekleştiren VSY Biotechnology’nin CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş,  Refraktif lens değişim cerrahisinin Avrupa’da daha yaygın olduğunu özellikle sporcu, dansçı gibi sürekli hareketlilik içerisinde olan insanların refraktif lens değişim cerrahisine ilgi duyduğunu açıkladı. Dr. Ercan Varlıbaş; “ Lens değişim cerrahisinin  yalnızca katarakt hastalarına uygulandığına ilişkin yanlış bir kanı var; halbuki teknolojik lensler sayesinde hastalar 18 yaşındaki görüş gücüne tekrar kavuşabiliyor” dedi.

Bülteni paylaş
0 0