Basın Bültenleri
  • Türkiye Madenciler Derneği YKB Emiroğlu Dünya Made... Türkiye Madenciler Derneği YKB Emiroğlu Dünya Made... 03 Ara, 2019 16:18 Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu, Dünya Madenciler Günü ve Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada; "4 Aralık, önce Anadolu'da daha sonra Avrupa ve tüm dünyada Dünya Madenciler Günü olarak kutlanmaya başlamıştır." dedi.
  •  Türkiye’de ilk kez Maden Arama Kurtarma Yarışması... Türkiye’de ilk kez Maden Arama Kurtarma Yarışması... 11 Eyl, 2019 10:23 Türkiye Madenciler Derneği, Türkiye’de ilk defa maden kurtarma yarışması düzenliyor. Farklı madenlerde görev yapan 5 kurtarma ekibi 10-13 Eylül tarihleri arasında gerçekçi senaryolarla uluslararası hakemler gözetiminde yarışacak.
  • Madenciler sorunlarına çözüm bulmak için Ankara’ya... Madenciler sorunlarına çözüm bulmak için Ankara’ya... 19 Tem, 2019 15:04 Geçtiğimiz günlerde ortak açıklama yaparak acil önlem alınmazsa madencilik sektörünün S.O.S vereceğini dile getiren Madencilik Sektörünün Temsilcileri, Ankara’ya çıkarma yaparak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ve Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Cevat Genç ile görüştü.
  • TMD'nin hazırladığı 6 adet ulusal yeterlilik onayl... TMD'nin hazırladığı 6 adet ulusal yeterlilik onayl... 13 May, 2019 12:16 Maden sektöründe mesleklere yönelik, sınav ve belgelendirme süreçlerini düzenleyen ulusal yeterlilikler onaylandı.
  • TMD, kongre, fuar ve çalıştaylarda boy gösteriyor TMD, kongre, fuar ve çalıştaylarda boy gösteriyor 26 Nis, 2019 15:22 Türk Madenciler Derneği (TMD), nisan ayında düzenlenen çalıştay, kongre fuar ve sergilerde yer aldı. Bu programlarda TMD’yi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu temsil etti. Dernek adına açılan stantlar büyük ilgi gördü.