Boş Bulduğumuz Her Alanı Yeşillendireceğiz
Basın Bülteni
17 Oca, 2018 19:38
Boş Bulduğumuz Her Alanı Yeşillendireceğiz
Sarıyer Belediyesi ve Beşiktaş Kabataş Vakfı’nın işbirliğiyle Reşitpaşa’da gerçekleşen ağaçlandırma etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Şükrü Genç, çevre dostu projelerle boş buldukları her alanı yeşillendireceklerini söyledi.

Yeşile ve doğaya kattığı değerlerle adından sıkça söz ettiren Sarıyer Belediyesi, ağaçlandırma çalışmalarına hız kattı. Her fırsatta doğayı koruyan ve vatandaşları bilinçlendirici çalışmalara imza atan Sarıyer Belediyesi, bu kez Beşiktaş Kabataş Vakfı ile ses getirecek bir projeye dâhil oldu. Proje kapsamında Reşitpaşa’da yaklaşık 1 dönümlük araziye ağaç dikimi yapılarak yeşil alan oluşturuldu.

BEŞİKTAŞLI FUTBOLCULARLA ETKİNLİK YAPACAĞIZ

Doğayı koruyan ve çevre bilincini aşılayan etkinliklerle farkındalık oluşturmaya devam edeceklerini belirten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “İlçemizde boş bulduğumuz her alanı yeşillendireceğiz. Çevre dostu projelerle yeşil alanları daha da genişleteceğiz. Bu ağaçlar büyüyünce biz de Kabataşlı öğrenciler ve Beşiktaş’ın futbolcularıyla bu alana gelerek bir etkinlik yapabiliriz” dedi.

İLK AĞAÇLANDIRMA ALANI SARIYER’DE

Beşiktaş Kabataş Vakfı’nın ilk ağaçlandırma alanının Sarıyer’de olduğunu anlatan Kabataş Mezunlar Derneği ve Beşiktaş Kabataş Vakfı İcra Kurulu Başkanı Anıl Cansızoğlu da, yeşilin bol olacağı alanlar için çalıştıklarını söyledi. Ağaç dikme etkinliğine, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Park ve Bahçeler Müdürü Gülcan Balcı, Beşiktaş Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Kumuşoğlu, Kabataş Mezunlar Derneği ve Beşiktaş Kabataş Vakfı İcra Kurulu Başkanı Anıl Cansızoğlu ve Kabataş Lisesi öğrencileri katıldı.

Video
Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Sarıyer Belediyesi

Adres : Pınar Mahallesi, Günyüzü Sokak No:2, 34460 Sarıyer/İstanbul

Telefon : 444 1 722

Web : http://www.sariyer.bel.tr

E Posta : basin@sariyer.bel.tr

İletişim Yetkilisi
  • Cengiz Kahraman Cengiz Kahraman Basın Danışmanı Detaylar