SIBUR, 2-4 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek olan RePlast Eurasia fuarına katılacak
Basın Bülteni
30 Nis, 2024 10:41
SIBUR, 2-4 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek olan RePlast Eurasia fuarına katılacak
Rusya'nın önde gelen polimer ve kauçuk üreticisi SIBUR, 2-4 Mayıs'ta İstanbul'da ilk defa olarak düzenlenecek olan ve plastik maddeleri yeniden işleme teknolojilerini ele alacak olan RePlast Eurasia sektör fuarına katılacaktır.

SIBUR, Rusya'da plastik atıkların toplanmasını ve geri dönüştürülmesini desteklemekte ve yeni ürünlerin üretilmesini teşvik etmektedir. Şirket, Vivilen adında bir marka yarattı ve bu markayla geri dönüştürülmüş maddelerden polimerler üretmektedir. 

SIBUR fuarda; ilaç, ulaşım, inşaat ve ambalajlama sektörlerine için geniş bir çevre dostu polimer yelpazesi sunacak. Şirket, geri dönüştürülmüş malzeme içeren ürünler de dahil olmak üzere ,Türkiye'de polimerlere yönelik artan talebi karşılamaya hazırdır. 

RePlast fuarı iş programı kapsamında SIBUR Polylab Araştırma Merkezi Genel Müdürü Konstantin Vernigorov söz alacak. Bu merkez, geri dönüştürülmüş plastikleri kullanımı da dahil olmak üzere yeni polimer markaları geliştirmektedir. 

SIBUR, fabrikalarını daha çevre dostu hale getirip, elde ettiği karbon birimleri alanında da Türk ortaklarla iş birliği yapmayı müzakere etmektedir. 

SIBUR'dan karbon birimleri veya düşük karbonlu ürünler satın almak, Türk şirketlerinin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olacaktır.

Bülteni paylaş
0 0