Pacific Green, Deniz ticareti Rüzgar İtiş Teknolojileri Sektöründe önemli bir oyuncu oluyor
Basın Bülteni
18 Ara, 2021 13:27
Pacific Green, Deniz ticareti Rüzgar İtiş Teknolojileri Sektöründe önemli bir oyuncu oluyor
Uluslarararası deniz taşımacılığı sektörüne temiz enerji ve sürdürülebilir enerji ihtiyaçlarıı karşılayan Pacific Green Technologies Inc. ("PGTK") iştiraki olan Pacific Green Marine Technologies Inc., rüzgar itiş teknolojisi uzmanı George Thompson’ı şirketler grubunun denizlik sektöründe genişlemekte olan rüzgar itiş pazarına girişine yardımcı olmak için baş danışman olarak atadı.

George Thompson Pacific Green şirketine Birleşik Krallık merkezli America’s Cup takımının teknik bir eş değeri olan ve yapay zeka ve makina öğrenmesi teknikleriyle kanat profili sistemi geliştirme teknolojisi ve kanat performansı modelleme projesi üzerinde çalıştığı BAR Technologies şirketinden geldi.

George, “Pacific Green’e katılmak ve gerçek dünyada ticari gemicilik teknolojileri deneyimi olan bu kadar dinamik ve ileri görüşlü insanlar arasında çalışmak harika,” dedi. “Rüzgar itiş piyasası ivme kazanıyor ve şirketler grubuna katılmadan önce Pacific Green’in rüzgar itiş teknolojileri alanında bu kadar ilerlemiş olmasına şaşırdım. Şimdi bu teknolojiyi Pacific Green’in müşterilerine vermek için harika bir noktadayız.”

Pacific Green'in Baş Teknoloji Yetkilisi, Don Stephen ise şunları söyledi: “Son 24 aydır çeşitli hibrit güç türlerine dair araştırmalar yürütüyorduk ve artık gemi sahiplerinin gerçek yakıt tasarrufu yapmasına ve gemicilik endüstrisinin Uluslararası Denizcilik Örgütünün gerekli kıldığı karbon dioksit azaltma gereksinimlerini sağlamaya yardımcı olacak bir dizi lider endüstri teknolojisi geliştirmek için açık bir stratejimiz var. Rüzgar itiş sektörüne girmek ise ilk adım.”

Pacific Green, denizcilik emisyonlarını azaltma konusunda şirketin teknolojilerden faydalanan bir müşteri ağıyla mevcut durumda dünyanın lider egzoz gazı temizleme tedarikçilerinden birisi. Mevcut durumda bölüm, ilk adım olarak ticari rüzgar itişi alanına girerek yakıt verimliliği ve karbon emisyonlarını azaltmaya odaklanmış durumda.

Pacific Green CEO Scott Poulter ise şunları söyledi: “Ticari rüzgar itişi sektörüne giriş yapmak, Pacific Green’in bu bölümü geliştirip dünyanın lider Denizcilik Çevre Teknolojileri şirketlerinden biri haline getirecek bir sonraki platform görevi görüyor. Eğer Egzoz Gazı Temizleme sektöründeki hızlı büyümemizi ve deneyimlerimizi tekrarlayabilirsek, kısa süre içinde rüzgar itişi sektöründe baskınlık kurabiliriz.

Scott şunları ekledi: “Bu sektöre giriş yapmak, denizcilik bölümümüzde yer alan 500’den fazla gemiyle olan mevcut müşteri ilişkilerimizin yanı sıra PowerChina ve kapsamlı gemi tersanesi ilişkilerimizle olan üretim ortaklıklarımızdan doğan teknik kapasitelerimizden ve ölçekleme kapasitemizin benzersiz olmasından faydalanmamıza izin verdi. Rüzgar itiş sektöründe aşırı rekabetçi olacağız ve bu sektörde yer edinmek için çok büyük bazı adımlar atmak istiyoruz.”

Don ise şunları ekledi: “Pacific Green’in gelecek aylarda rüzgar itiş teknolojisini geliştirme sürecinde çok sayıda duyuru yapacağına eminim.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü Ajansı (IMO), tüm gemilerin mesafe başına ağırlık olarak karbon yoğunluklu emisyonunu 2008 yılı ile karşılaştırıldığında en az %49 azaltacak bir endüstri hedefi belirledi.

Haziran 2021 tarihinde gemilerin 2023 yılına kadar uyması gereken belirli verimlilik ve karbon yoğunluğu ölçümleriyle uyum sürecinde yeni kurallar sundu. IMO aynı zamanda gemi endüstrisinde toplam sera gazı emisyonunu 2050 yılına kadar %50 azaltma hedefini de belirledi.

Emisyon kuralları 2023 yılında yeniden değiştirileceği için bu hedefler daha da sıkı hale gelebilir. IMO hava kirliliği ve enerji verimliliği bölümü başkanı Roel Hoenders’e göre revizyonlar “büyük ihtimalle daha hırslı ve daha geniş kapsamlı hedefleri” içerecek.

Pacific Green Technologies, Inc. Hakkında

Pacific Green Technologies Inc., dünyanın daha temiz ve daha sürdürülebilir enerji ihtiyaçlarını ele almaya odaklanmıştır. Şirket, denizcilik çevre teknolojileri ve emisyon kontrol bölümlerini tamamlayacak Batarya Enerji Depolama Sistemi (BESS), CSP ve PV enerji çözümleri sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için PGTK’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz:
www.pacificgreen-group.com

İleriye Dönük İfadeler Hakkında Bildiri:

Bu basın açıklaması, 1933 ABD Tahvil Yasası Bölüm 27A ve 1934 Tahvil Takas Yasası Bölüm 21E uyarınca “ileriye dönük ifadeler” olarak tanımlanan ifadeleri içermektedir. Bu basın açıklamasına yer alan ve tamamen geçmişte elde edilen bilgilerden oluşturulmayan tüm ifadeler ileriye dönük ifadelerdir ve bu ifadeler geleceğe yönelik inançları, planları, beklentileri veya niyetleri içermektedir. Bu gibi ileriye dönük ifadeler sınırlı olmamakla birlikte ticari rüzgar itiş sektörüne giriş yapmayı, bu sektörde zamanında gelişme sağlamayı, Pacific Green’in rüzgar itiş sektöründe baskınlık kurabilmesini ve rüzgar itiş sektöründe rekabetçi olabilmesini içermektedir.

Gerçek sonuçlar bazı nedenlerden dolayı ileriye dönük ifadelerde belirtilen sonuçlardan farklı olabilir. Bu gibi faktörler sınırlı olmamakla birlikte genel ekonomik ve siyasi gelişmeleri ve COVID-19 salgınının devam eden etkilerini içermektedir. Bu ileriye dönük ifadeler basın açıklamasının yayınlandığı tarihte yapılmıştır; ileriye dönük ifadelere dair herhangi yükümlülüğümüz ya da gerçek sonuçların ileriye dönük ifadelerden neden farklı olduğuna dair bir güncelleme ya da açıklama yapma yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. İşte basın bülteninde yer alan inançların, planların, beklentilerin ve niyetlerin makul olduğuna inansak da bu gibi inançların, planların, beklentilerin veya niyetlerin doğru olacağına dair bir garanti verilmemektedir. Yatırımcılar burada yer alan bilgiler konusunda danışmanlık almalı ve aynı zamanda en son mali yıl için Form 10-K üzerinden ifade edilen yıllık raporda, Tahvil ve Takas Komisyonu tarafından periyodik olarak hazırlanan Form 10-Q üzerinden ifade edilen çeyrek raporlarında yer alan risk faktörü açıklamasını da gözden geçirmelilerdir.

Basın İletişim

Scott Poulter, Chairman & CEO
Pacific Green Technologies
T: +1 (302) 601-4659
Kaynak: Pacific Green Technologies, Inc.
 

Bülteni paylaş
0 0