Ozon Global, Türkiye'yle Rusya Arasındaki Sınır Ötesi Ticareti Artırmayı Hedefliyor
Basın Bülteni
20 Tem, 2023 12:00
Ozon Global, Türkiye'yle Rusya Arasındaki Sınır Ötesi Ticareti Artırmayı Hedefliyor
Her yıl düzenlenen etkinlikte, Rus e-ticaret öncüsü, Türkiye'de bir yıl boyunca yürüttüğü çalışmaların sonuçlarını özetleyecek ve Türk satıcılara işlerini nasıl büyüteceklerine ve Rusya'daki satışlarını nasıl artıracaklarına ilişkin ipuçları verecek.

Rusya'nın hızla büyüyen pazaryeri Ozon, Türk satıcılara yönelik her yıl düzenlediği forumu bu yıl da 3 Ağustos'ta İstanbul'da gerçekleştirecek. Şirket bu etkinlikte, 2023 yılı için iş geliştirme planlarını sunmayı ve Türk satıcıların Ozon Global ile çalışma deneyimlerini iyileştirmek ve nihayetinde daha yüksek satışlara ulaşmak için sunduğu yeni çözümleri tanıtmayı planlıyor.

Ozon'un sınır ötesi ticaret alt birimi olan Ozon Global, birçok Batılı üreticinin Rusya'ya sevkiyatı durdurması ve Rus tüketicilerin yurtdışından gelen ürünlere daha fazla ilgi duyması üzerine, geçen yıl Türkiye pazarına girdi. Şirketin Ağustos 2022'de Türkiye'de açtığı ofisin başında, daha önce Hepsiburada' da görev yapan Hazal Maraş bulunmaktadır.

Hazal Maraş: “Rusya’yla Türkiye Arasındaki Ticari İlişkiler Yükselişte”

Ozon Global Türkiye Genel Müdürü Hazal Maraş, "Rusya'yla Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin yükselişte olduğunu ifade etmekle beraber: Türkiye'nin Rusya'ya ihracatının Haziran ayında yüzde 23,9 yükselerek, bir önceki yıla göre yüzde 88,6 artış gösterdiğini iletmektedir. Rusya'daki 60 milyonu aşkın Ozon tüketicisinin giyim, sağlık ve güzellik ürünleri, çocuk oyuncakları, elektronik ürünler gibi popüler Türk ürünlerine artan ilgisini dikkate alarak ve bu talebi, Türk satıcıları destekleyerek ve Türkiye'den Rusya'ya hızlı teslimat koşulları sunarak karşılamayı planladıklarını iletmektedir.

Geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana, Ozon Global'in önümüzdeki yıl için Türkiye'deki stratejik hedefi, Rusya ile sınır ötesi ticaret hacmini artırmak ve yerel satıcılarla işbirliğini güçlendirmektir. Maraş, Ozon’un, bölgede önemli bir hamle yaparak Türkiye'den Rusya'ya teslimat süresinin 5 ila 10 güne indiren bir lojistik çözümünü tanıtmış ve bu çabaların bir sonucu olarak, ofis açıldığından bu yana Ozon Global platformundaki aktif Türk satıcıların sayısının yedi kat artarak 800'e ulaştığını ifade etmiştir.

Etkinlik hakkında: https://ozonglobalevents.com/

Ozon Hakkında

Ozon, aylık on milyonlarca ziyaretçisiyle hızla büyüyen online bir pazar yeri ve gelişmiş lojistik ağıdır. Halihazırda mağaza vitrinindeki ürün yelpazesinin %90'ından fazlasını pazaryeri ortaklarının oluşturduğu Ozon, online bir platform olarak aktif bir şekilde gelişmektedir. Şu anda 250.000'den fazla satıcı, kitap ve giyimden gıda ve sağlık ürünlerine kadar 20'den fazla kategoride 196 milyon adetten fazla ürün sağlamaktadır. Her ay 60 milyondan fazla kullanıcı Ozon'u ziyaret ederken, yaklaşık 37 milyon müşteri, binlerce girişimcinin Rusya'nın 11 saat diliminde mal satmasına olanak tanıyan Ozon'un gelişmiş lojistik altyapısı aracılığıyla sipariş almaktadır.

Ozon Global Hakkında

Ozon Global, Rus tüketicilerin yurtdışından ürün satın almalarını sağlayan ve farklı ülkelerden girişimcilerin ürünlerini Rusya pazarında satarak işlerini büyütmelerine yardımcı olan Ozon'un sınır ötesi işletmesidir. Ozon Global, Ağustos 2022'de yerel satıcılarla işbirliğini güçlendirmek için Türkiye pazarına girmiştir. Şirket, aynı yılın Kasım ayında, Çin'in Shenzhen kentinde bir temsilcilik ofisi açmıştır. Ozon Global, Türkiye'den Rusya'ya ürün transferi için bir lojistik çözümü sunarak Türkiye'deki varlığını güçlendirmiş ve teslimat sürelerini 5 ila 10 güne indirmeyi başarmıştır.

Bülteni paylaş
0 0