Saat dünyası Baselworld ’de buluştu!
Basın Bülteni
01 Nis, 2019 15:24
Saat dünyası Baselworld ’de buluştu!
Merakla beklenen, dünyanın en prestijli saat fuarı Baselworld 2019, 21 – 26 Mart tarihleri arasında, İsviçre’nin Basel şehrinde gerçekleşti. Yüz binden fazla ziyaretçinin katıldığı fuar, her sene olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Türkiye’de saat sektörünün öncü markalarından Essa Grup’un aralarında bulunduğu 500ü aşkın katılımcı ürünlerini sergilemek üzere fuarda yerini aldı.

Türkiye’yi temsil eden ve bu yıl sektörde 49. Yılını dolduran Essa Grup, 5 markasıyla yeni sezon ürünlerini katılımcılara sundu. Ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken markanın standına ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

Essa Grup Yönetim Kurul Başkanı Ercan Çevik, sergide Türk saat markalarına gösterilen yoğun ilgiden memnun kaldıklarını ifade etti. Çevik; ‘’Bu yıl 6. kez Baselworld’e katılıyoruz ve her geçen yıl ilginin artması bizi gururlandırıyor.’’ dedi.

Saat dünyasının en prestijli platformu Baselworld ’ün 3. gününde, İsviçre Büyükelçisi İlhan Saygılı, ticari ateşe ekibiyle birlikte Essa Grup standını ziyaret etti. Türkiye’yi saat sektöründe ticari anlamda temsil eden ve ihracata büyük ölçüde katkıda bulunan Essa Grup, Saygılı ’ya ve ateşe ekibine fuar alanındaki standını gezdirerek fuarla alakalı bilgi verdi.

Türkiye ve Hong Kong merkezli 3 ofisi bulunan ve dünyada 71 den fazla ülkede hizmet verdiklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Çevik, Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyduklarını belirtti. Çevik ‘’Saat üretim ve satışıyla beraber modayı yakından takip ediyoruz. Essa Grup olarak ar-ge çalışmalarımızı İsviçre ve Hong Kong’daki dünyaca ünlü tasarımcılarla yapıyoruz.’’ dedi.

Essa Grup; kendilerine ait Daniel Klein, Bigotti ve Freelook markalarının yanında Sergio Tacchini ve Santa Barbara Polo & Racquet markalarının da dünya lisansörlüğünü yapıyor.

Bu yıl itibariyle Japon markası olan Q&Q saatlerinin de lisansörlüğünü aldıklarını duyurdu.

Zamanla büyüyen ve bünyesindeki 5 markasıyla hız kesmeden yoluna devam eden Essa Grup’un ileriki dönemler için planları büyük.

2020 yılsonu hedeflerinin, dünya saat sektöründe Türkiye’nin adını dünyaya en iyi şekilde duyurmak olduğunu kaydeden Çevik, 49 yıllık tecrübe ve deneyimli ekibiyle Essa Grup’un daha büyük başarılara imza atacağının altını çizdi.

Her tarza ve her bütçeye uygun iddialı modeller

‘’Sloganımız olan “Herkes için moda” her tarzdan insana ve her bütçeye uygun saat üretmemizden ileri gelmektedir. Modaya uygun ve fiyatların ekonomik olmasıyla ürünlerimizi dünyada tüketiciyle buluşturuyoruz. Artık Türkiye’nin dünya saat sektöründe iddialı olduğunu herkese gösterdik. Saat üretim ve satışıyla beraber modayı da yakından takip ediyoruz; gözlük, takı, cüzdan, valiz ve çanta sektöründe kendi tasarımlarımızla yapılan ürünlerimiz ayrı bir ilgi görüyor.

Tüketicinin aksesuara olan merakını önemsiyor ve ihtiyaçları karşılamak için işimizi bir adım öteye taşımaktan çekinmiyoruz.’’

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
ESSA GRUP

Adres : 15 Temmuz Mahallesi 1498. Sokak no:28 PK:34212 Bağcılar İstanbul TURKEY

Telefon : +90 212 520 19 19

Faks : +90 212 522 08 93

Web : https://essagrup.com.tr

E Posta : destek@essagrup.com.tr