Kefir, Soğuk Havalara Karşı Koruyor
Basın Bülteni
19 Oca, 2016 07:10
Kefir, Soğuk Havalara Karşı Koruyor
Kafkas Türkleri tarafından binlerce yıl önce keşfedilen kefir, market raflarında satışa çıktıktan sonra daha fazla tüketilmeye başlandı.

Laktik asit bakterileri, asetik asit bakteri ve Torula mayalarını içeren kefir danelerinin sütü fermentasyonu  ile elde edilen kefir, birçok beslenme ve sağlık unsuru içeren bir süt ürünü olarak yaygınlaşmaya başladı. Kefir, ekşi ve ferahlatıcı tadı ile ayrana, probiyotik yapıları ile de yoğurda benziyor.

2006 yılından beri tüketicilerini kefir ile buluşturan Eker Süt Ürünleri, yararlı  süt içeceği olan kefirin Türkiye’de daha çok tüketilmesi için doğal ve katkısız üretim yapıyor.

Kefirin faydaları saymakla bitmiyor

Kefirin sağlık açısından birçok yararı olduğuna dikkat çeken Eker Süt Ürünleri Gıda Mühendisi Serap Kösemehmet, içeriğindeki probiyotikler sayesinde özellikle kış aylarında  vücudun bağışıklık sistemini ve sindirimini güçlendirmeye yardımcı olan kefirin aynı zamanda vitamin ve mineral deposu olduğunu belirtiyor.

Doğal bileşiminde bulunan fosfor, potasyum, sodyum, klor, magnezyum gibi mineraller, A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, folik asit gibi vitaminler ve esansiyel amino asitler dengeli beslenmede de önemli rol oynuyor.

İçerdiği protein ve kalsiyum sayesinde kilo kontrolüne de yardımcı olan kefir, diyetteki yağların emilimini destekleyerek kolestrolü kontrol altında tutmaya katkıda bulunuyor.

Yiyeceklerle alınan toksik (zehirli) maddelerin vücuttan atılmasına ve kabızlık, ishal ve bağırsak tahrişleri gibi rahatsızlıkların ortadan kalkmasına destek oluyor.

Yüksek kan basıncının düşmesine ve kalsiyumun bağırsaklardan emilimini artırarak osteoporoz riskinin azalmasına yardımcı oluyor.

Kefir, her yaşta, günün her saatinde ve istenilen miktarda tüketebiliyor. Peynir, puding ve tatlılarda da kullanılan kefiri meyve ya da mevye suyu katarak da tüketmek mümkün olabiliyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eker Süt Ürünleri

Adres : Odunluk Mah. Erdoğan Binyücel Cad. No: 13/A, 16110, Nilüfer, Bursa, Türkiye

Telefon : 0 (224) 451 27 27 (PBX)

Faks : 0 (224) 451 27 30

Web : https://www.eker.com.tr

E Posta : info@eker.com