Gemlik Körfezi’nde Cumhuriyet Sevinci
Basın Bülteni
02 Kas, 2016 06:11
Gemlik Körfezi’nde Cumhuriyet Sevinci
Bursa Yelken Kulübü’nün Eker’in sponsorluğunda düzenlediği Eker-BYK Trofesi 2016’nın dördüncü ayağı Cumhuriyet Kupası, 29-30 Ekim tarihlerinde Gemlik Körfezi içinde gerçekleşti.

 

BAYRAK TÖRENİ

Trofe’nin bu ayağına anlam katan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı idi. 29 Ekim günü için planlanan Tirilye-Güzelyalı-Tirilye rotalı coğrafi yarış öncesi tekneler, dev Atatürk posterleri ve Türk bayrakları ile süslü olarak Mudanya önlerinde Bursa Yelken Kulübü’nün geleneksel kutlama seyrine, ardından da Mudanya Mütareke Müzesi açığında da bayrak törenine katıldılar.

BALONLA ORSA

Ardından, saat 13.10’da IRC Yarış, IRC Gezi, Destek A ve Destek B kategorilerinde toplam 12 tekne hep birlikte start aldı. Çok değişken havada tekneler zaman zaman şaşırtıcı anlar yaşadılar. Havanın zayıf olması, istenmeyen olayları engelledi. Balon açan kimi tekneler, bir anda kendilerini orsa seyrine girmiş buldular. Neredeyse her yönden esen rüzgârda mücadele veren ekiplerin tamamı, selametle ilk günkü coğrafi rotayı tamamladılar.

HAVA İKİNCİ YARIŞA İZİN VERMEDİ

İkinci gün için iki adet sosis rota yarışı planlanmıştı. Ancak ilk günkü sinyaller doğru çıktı ve hava, sadece bir yarışa izin verdi. Poyrazla başlayan küçük esinti bir süre sonra günbatısına oturunca Komite, başarıyla kurulan parkurda saat 13.00’te tüm sınıflar için start verdi. Ancak ikinci yarış, havanın kalması nedeniyle yapılamadı.

Kupa töreni, 30 Ekim Pazar günü Tirilye mendireğinde sporcu ve yakınlarının katılımı ile gerçekleşti. Ödül törenini daha da güzel kılan ise, kupaların üzerindeki kalpaklı Atatürk kabartmaları oldu.

YARIŞ SONUÇLARI

Eker-BSYK Trofesi 2016 Cumhuriyet Kupası genel sonuçları şöyle:

Destek A

  1. Mistress – Osman Nuri CANİK
  2. Salamis – Soner AMCAOĞLU

Destek B

  1. S.O.S. – Şafak BEDİR
  2. Ladies Team Piranha – Gemlik Yelken Kulübü
  3. Alesta Teamsah Sailing – Emre ÖZGEN

IRC Gezi

  1. Mavi-Deniz – H. Yavuz TAVUS
  2. Azmarida – Haluk TURŞUCULAR
  3. Şeftali – Bahadır AKMAN

IRC YARIŞ

  1. Eker Yayık Ayran – Ahmet EKER
  2. Evolution – Gemlik Yelken Kulübü
Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eker Süt Ürünleri

Adres : Odunluk Mah. Erdoğan Binyücel Cad. No: 13/A, 16110, Nilüfer, Bursa, Türkiye

Telefon : 0 (224) 451 27 27 (PBX)

Faks : 0 (224) 451 27 30

Web : https://www.eker.com.tr

E Posta : info@eker.com