5’nci İskele Kalıp Fuarı Sektör Profesyonelleriyle Buluştu
Basın Bülteni
30 Oca, 2017 09:14
5’nci İskele Kalıp Fuarı Sektör Profesyonelleriyle Buluştu
Sektöründe Dünya'daki tek fuar olma özelliğini kazanan 5’inci Uluslararası İskele Kalıp ve Endüstriyel Yapı Teknolojileri İhtisas Fuarı, 4 gün boyunca İstanbul Fuar Merkezi’nde 5 bin sektör profesyonelini ağırladı.

İskele kalıp sektörünün eksiklerinin tamamlanması ve doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi adı T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yönlendirilen uzmanlar eşliğinde uygulamalı eğitim ve seminerler düzenlendi. T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ile gerçekleşen ‘İnşaatlarda İş Güvenliği ve Sağlığı Zirvesi’nde, Türkiye’deki iş kazalarının ve güvenlik açıkları konusunun altı çizildi. İnşaatlarda yaşanan ölümlü iş kazalarının 2012 yılından itibaren en yüksek rakamın 2016’da görüldüğü bilgisi verildi. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu İstatistiklerine göre; 2015 yılında yaşanan iş kazaları 241bin 547’ye ulaştı. Bu kazaların 33 bin 361’inin sadece yapı sektöründe yaşandığı, bin 252 kişinin ise bu kazalarda hayatını kaybettiği kaydedildi. Yapı sektörünün 2015 yılı raporunda ölüm oranı yüzde 37,8 olarak belirlendi.

Demos Fuarcılık organizasyonunda, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ile gerçekleşen ‘İnşaatlarda İş Güvenliği ve Sağlığı Zirvesi’nde, Türkiye’de iş kazalarının en çok yaşandığı sektör olan inşaat ele alındı. Açılış konuşmasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Daire Başkanı Furkan Yıldız’ın gerçekleştirdiği Zirve’de; T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı özel oturumunda; İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Nurullah Taş ‘Yüksekte Çalışmalarda İş Güvenliğini’, İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Alperen Fatih Dursun ‘İnşaatlarda Geçici İş Ekipmanlarının İş Güvenliğine Katkısı’, İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Sabit Yasin Bostancı ‘Güvenli İskele Projesi’ sunumları ile ziyaretçi ve katılımcılar bilgilendirildi.

İskele Kalıp Fuarını 5 Bin Yerli ve Yabancı Profesyonel Takip Etti

5’inci Uluslararası İskele Kalıp ve Endüstriyel Yapı Teknolojileri İhtisas Fuarı’nda bu yıl hedef bölge İran ve Afrika oldu. Bu pazarlardan gelen satın alma heyetleri fuar katılımcı firmalarıyla bir araya geldi.  Sektörün tüm paydaşlarının bir araya geldiği Fuar, en son yenilik ve teknolojilerin yanı sıra düzenlenen sektörel etkinlikler ve seminerlerle dikkat çekti. 4 gün boyunca fuarı 5 bin yerli ve yabancı profesyonel takip etti.

Ayrıca EPSDER (Polistren Üreticileri Derneği) ve DİMDER (Doğal İzolasyon Malzeme Üreticileri Derneği) desteği ile “Binalarda Enerji Tasarrufu Mantolama ve Yalıtım Zirvesi” gerçekleşti. Zirve, yalıtım ve mantolama sektöründe ülkemizin dört bir yanından gelen sektör profesyonellerini, bayileri ve distribütör firma yetkililerini ağırladı.

Bülteni paylaş
0 0