Saç dökülmesine karşı dermatologların ilk önerdiği marka Bioxcin
Basın Bülteni
24 Nis, 2017 05:07
Saç dökülmesine karşı dermatologların ilk önerdiği marka Bioxcin
Araştırmalar, Türkiye’de her 10 dermatologdan 9’unun saç dökülmesini önlemek için hastalarına marka tavsiyesinde bulunduğunu ortaya koyuyor.

Akademetre Araştırma şirketi tarafından Türkiye’de 100 dermotologla gerçekleştirilen “Saç Dökülmesine Karşı Hekim Tavsiyesi” konulu araştırmaya göre, Türkiye’de her 10 dermatologdan 9’u saç dökülmesini önlemek için hastalarına marka tavsiyesinde bulunuyor. Araştırmaya göre, Türkiye’de saç dökülmesine karşı dermatologların ilk önerdiği marka ise Bioxcin oldu.

Marka önermede ürünün etkili olması ilk sırada

Araştırmaya katılan dermatologların yüzde 92'si saç dökülmesini önlemek için hastalarına marka öneriyor. Dermatologların marka önerme nedenleri arasında yüzde 82,6 ile ‘ürünün etkili olması’ ilk sırada yer alıyor. Bunu yüzde 47,8 ile mümessillerin önerisi, yüzde 45,7 oranıyla da markanın güvenilir olması yanıtları izliyor. Dermatologların marka önerme nedenleri arasında ürünün popüler olması, uygun fiyatı ve etkisinin uzun sürmesi gibi kriterler ise alt sıralarda kalıyor.

Her iki dermotologdan biri Bioxcin öneriyor

“Saç Dökülmesine Karşı Hekim Tavsiyesi” araştırması sonuçlarına göre Türkiye’de her iki dermotologdan birinin saçı dökülen hastalarına Bioxcin markasını önerdikleri göze çarpıyor. Dermatologların Bioxcin önerme nedenleri arasında yüzde 82,6 oranıyla ürünün etkili olması ilk sırada yer alıyor. Bu sonuç, her 10 dermatologdan 4’ünün Bioxcin’i etkili olduğu için hastalarına tavsiye ettiği sonucunu ortaya koyuyor. “Sizce Bioxcin tedavide beklentilerinizi karşılıyor mu?” sorusuna ise araştırmaya katılan dermotologların yüzde 95,8’i evet yanıtını vererek, ürünün performansından memnun olduğu konusunda görüş belirtiyor.

Dermatologlar Bioxcin’den leke tedavi ürünleri de bekliyor

Araştırmada “Bioxcin’in saç ve saç dökülmesi dışında başka ürünleri olsa önerir miydiniz?” sorusuna ise dermatologların yüzde 89,6'sı evet yanıtını verdi. “Bioxcin’in hangi tür sorunlara yönelik ürünleri olsa önerirdiniz?” sorusuna, dermatologların yüzde 76,7’si leke ürünleri,  yüzde 74,4’ü akne ürünleri ve yüzde 55,8’i ise cilt çatlaklarını önleyen ürünler yanıtını verdi, bunu sivilce ve atopik (ekzema) ürünleri izledi.

Bioxcin, Türkiye’de Pazar liderliğini güçlendirmeye devam ediyor”

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Bioxcin Marka Müdürü Duygu Güzelci, Biota Laboratuvarları’nın ardındaki en büyük gücün ‘inovasyon ve Arge yatırımları ile yüzde bitkisel üretimin olduğunu belirterek 4 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda Bioxcin’in formüle edilerek tüketicilerin kullanımına sunulduğunu ifade etti. Geliştirilen üstün formülüyle Bioxcin’in saç dökülmesi problemini korkulu rüya olmaktan çıkardığını dile getiren Duygu Güzelci: “Saç Dökülmesini Önlemede Hekim Tavsiyesi konulu araştırmamız da göstermiştir ki, Bioxcin Türkiye’de pazar liderliğini güçlendirmeye devam ediyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişen saç dökülmesi pazarında Bioxcin, bu pazarı büyütmüştür ve lider konuma ulaşmıştır”dedi.

Biota Laboratuvarları Hakkında:

2002 yılında kurulan Biota Laboratuvarları, sağlık ve güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli bitkisel çözümler üretiyor. Yenilikçi ürünleriyle sağlık ve güzelliği bir arada sunan Biota, doğanın sınırsız yararını sunduğu farklı bitkileri sentezleyerek en son teknolojiyi bir araya getiriyor. Yıllık 3 milyon Euro AR-GE yatırımı gerçekleştiren Biota Laboratuvarları, fabrikasında Türkiye'nin ilk Sanayi Bakanlığı onaylı AR-GE merkezi ile araştırma-geliştirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Biota’nın eczane kanalı markaları; Bioder, Bioxcin, Nutraxin ve Biobaby Türkiye çapında 24.000’den fazla eczanede yer alıyor. Market kanalı markaları; Bioblas ve Restorex ise hipermarketlerden zincir mağazalara ve parfümerilere kadar binlerce noktada satışa sunuluyor. Perakende kanalı markası Biota 59 Elements de, Biota mağazalarında tüketicilerle buluşuyor.

Dünyanın birçok ülkesine gerçekleştirdiği ihracatla dış pazarlarda da başarısını sürdüren Biota, global marka yaratma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Biota ürünleri Güney Amerika’dan Rusya’ya, Suudi Arabistan’dan Avusturalya’ya kadar dünyada 40’ın üzerinde ülkede satışa sunuluyor. ABD pazarında CVS eczane zincirine giren ilk Türk markası olan Biota, ayrıca 2014 yılından bu yana yine ABD’de Wallgreens eczane zincirlerinde de tüketicilerle buluşuyor. Biota, saç bakım ürünü Bioxsine ile ABD’de 2014 yılının en iyi kişisel bakım ürünü seçilmesi ile öne çıkıyor. Biota Laboratuvarları, AR-GE çalışmaları ve araştırmalarıyla her zaman daha iyi, daha farklı ve daha yeni ürünler üretmeyi hedefliyor.

Bülteni paylaş
0 0