Yazın Yıpranmış Saçları Onarmanın En Doğal Yolu
Basın Bülteni
12 Eki, 2017 10:08
Yazın Yıpranmış Saçları Onarmanın En Doğal Yolu
Yaz aylarında deniz, havuz, güneş ve kumdan etkilenen saçlar için şimdi bakım zamanı. Fazla güneşe maruz kalmak sadece cilde zarar vermez saçları da yıpratır.

Yaz aylarında deniz, havuz, güneş ve kumdan etkilenen saçlar için şimdi bakım zamanı. Fazla güneşe maruz kalmak sadece cilde zarar vermez saçları da yıpratır. Güneş etkili yakıcı özelliği ile fön makinesinden bile çok daha yakıcı etkiye sahiptir ve saçların dökülmesine kurumasına ve matlaşmasına neden olan etkiye sahiptir. Pek çok kişide saç renginde değişim/ sararma, kırıklar ve yanmalar nedeni ile yaz sonrası pahalı bakım ürünleri ile bakım yapmak zorunda kalabiliyor. Mevsim değişip yapraklarını düşürmeye başladığında saçlarımızın eski sağlığını nasıl geri kazanacağını kara kara düşünüyoruz çünkü hiçbir kadın yıpranmış saçları ile anılmak istemez.  Artık bu kadar düşünüp de zaman kaybetmeye gerek yok, saçınızı Bioblas’a bırakın.

Bioblas şampuan ve saç bakım ürünleri içeriğinde bulunan zengin yağ çeşitleri ve bitki özleri size sağlıklı saçlarınızı doğal içeriklerin etkileri ile geri veriyor.

Organik yağ içerikleri ile yıpranan saçlara bakım

Toplam 5 farklı şampuandan oluşan Bioblas Organic Oils serisi, içerisindeki özel bitkisel serumlar ve her saç tipine ayrı olarak düşünülmüş değerli yağlar ile yaz aylarında yıpranan saçların yardımına koşuyor.

Saçlarda nemin azalması, saçın kuruması anlamına gelmektedir ve istenmeyen bir durumdur. Yaz boyunca kuruyan ve yıpranan saçların çokça neme ihtiyacı olduğundan tatil sonrası kullanılan şampuan ve saç bakım ürünlerinin nem içermesi önemli bir faktördür. Organic Oils serisinin onarıcı kategorisinde yer alan Atkuyruğu yağı+Zeytinyağı içerikli şampuanı yaz boyunca tuza, klora ve ısıya maruz kalan saçların yardımına koşuyor.

Zengin bir antioksidan kaynağı olan Zeytinyağı+Atkuyruğu Otu yağı saçları kökten uca onararak saç tellerinin direncini ve dayanıklılığını arttırıyor. Kimyasal ve fiziksel etkilerden dolayı nemini kaybetmiş saçlara ilk kullanımdan itibaren nem yüklemesi yaparak yıpranma etkisini ortadan kaldırıyor.

Bioblas Organic Oils Serisi;

Isırgan yağı ince telli ve zayıf saçlara gün boyu hacim kazandırırken,  Defne yağı yağlı saçların,  Bıttım yağı kepekli saçların imdadına yetişiyor.  Sarımsak özlü şampuan ise tüm saç tiplerine yönelik formülü ile saçlara canlılık ve parlaklığını tekrar kazandırıyor.

Yazın yıpranan saçların onarımında argan yağı mucizesinden de destek alınmalıdır. Argan yağının yenileyici ve antioksidan etkisi sayesinde saçı eski parlaklığına geri kazandırarak, saçı güçlendirir ve nemlendirir.

Argan yağı Kuzey Afrika’da pek çok kültürde saçları nemlendirmek için geleneksel olarak kullanılmaktadır. Nemli ve yumuşak saç tellerinde kırıklar daha az oluşacağından saçlarınızı daha kısa sürede ve daha sağlıklı olarak uzatmanıza yardımcı olmaktadır.

Bioblas Onarıcı Argan Saç Bakım Yağı yıpranmış saçlara nemini ve parlaklığını tekrar kazandırıyor. Kalın-ince telli, boyalı, dalgalı, düz veya kıvırcık her tip saçta kullanılabilen Bioblas Argan Saç Bakım Yağı saç derisinde, saçların üzerinde yağ birikimine yol açmayan etkiye sahip olarak,  özellikle de yaz aylarının sonunda güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan saçlarınızın onarımında kullanılması önerilen ideal bir yağdır.

Üzüm çekirdeği ekstresi ile saçlarda bahar etkisi yaratın

Üzüm çekirdeği; antioksidan özellik göstererek, serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltıyor, saçı ve derisini koruyor, güçlü ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Bioblas’ın dünyanın en güçlü antioksidanlarından üzüm çekirdeği ekstresinden ürettiği Prociyanidin serisi, güzelliği ve sağlığı bir araya getiriyor. Üzüm çekirdekli şampuanlar, doğal içeriğiyle saç dökülmesini önlemekle kalmıyor, saçları onararak ışıl ışıl ve ipek gibi yumuşak olmasını sağlıyor. Yaz ayları boyunca fiziksel ve kimyasal etkilerden dolayı yıpranan saçların yardımına koşan seride her saç tipine yönelik seçeneği ile tüketicileriyle buluşuyor.

Güneş ışınları saçlardaki proteğine zarar verir bu zararı gidermek için protein ve keratin içeren bakım ürünleri kullanılması önerilir. Yazın etkisiyle yıpranan saçların onarımında nemlendirici özelliği olan şampuan seçilerek saç için gerekli olan nem geri kazandırılmalıdır.  Üzüm çekirdeği ekstresi içeren Bioblas  Procyanidin serisinin onarıcı bakım şampuanında yer alan Phytokeratin (protein kompleksi) saçı besleyip onararak, keratin yüklemesi ile saçların yıpranmasını önler. Kaybedilen nemi geri kazandırarak, tekrardan sağlıklı saçlara kavuşmayı sağlar.

Aynı zamanda saç güzelliği ve sağlığı için gerekli olan bitkisel kaynaklı vitaminler, mineraller, bitkisel serum katkısı, keratin, biotin, zinc pyrition ve niacinamid ile kadınların hayallerindeki ipeksi, ışıl ışıl parlak ve onarılmış saçlar hayal olmaktan çıkıyor.

Procyanidin serisinin; hacim, temel bakım, yağlanma karşıtı, onarıcı, saç dökülmesine ve kepeğe karşı, antistress ve sağlıklı uzama etkili şampuan çeşitleri bulunuyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
BİOBLAS

Adres : Emek Mah. Sivat Cad.No:9 Sancaktepe / İSTANBUL

Telefon : 0216 643 00 00

Faks : 0216 641 40 95

Web : http://www.bioblas.com

E Posta : info@bioblas.com

İletişim Yetkilisi
  • Uluç Küçükalkar Uluç Küçükalkar Bioblas Marka Müdürü Detaylar