Basın Bültenleri
  • BESD-BİR Yönetim Kurulu’na Naci Kaplan Yeniden Baş... BESD-BİR Yönetim Kurulu’na Naci Kaplan Yeniden Baş... 25 Oca, 2024 13:52 Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) 20.Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin belirlendiği toplantıda Naci Kaplan yeniden başkan seçildi.
  • 16 Ekim Dünya Gıda Günü sadece tarım ve gıda sektö... 16 Ekim Dünya Gıda Günü sadece tarım ve gıda sektö... 16 Eki, 2023 13:37 Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından her yıl farklı bir tema ile kutlanan Dünya Gıda Günü bu yıl “Su hayattır, su gıda demektir. Kimseyi geride bırakma” teması ile sadece tarım ve gıda sektörlerinin değil, tüm insanların dünya için yapabilecekleriyle çevreye duyarlılığı artırmayı hedefliyor.
  • Yaza Uygun Gıda: Tavuk Eti Yaza Uygun Gıda: Tavuk Eti 04 Ağu, 2023 13:43 Dünyada en çok tüketilen hayvansal gıdaların başında gelen, protein kalitesi yüksek tavuk eti; çok yönlülüğü, pratikliği ve uygun fiyatı nedeniyle yaza uygun bir gıdadır. Çok çeşitli ürün yelpazesine sahip tavuk etini ızgara, haşlama, sote, fırın ve kızartma, gibi çok çeşitli şekillerde pişirebilir ve en lezzetli sofraları yaratabilirsiniz. Peki yazın tavuk eti tüketmenin faydaları nelerdir?
  • 10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü 10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü 09 May, 2023 12:24 “Kanatlı Eti Sektörü 50 Yıldır Sağlıklı Bir Gezegen İçin Çalışıyor” Küresel kanatlı eti sektörü bugün 11. Dünya Kanatlı Günü’nü kutluyor ve dünyada en çok tüketilen hayvansal protein kaynağı tavuk etini milyarlarca tüketiciye güvenli, kaliteli üretim ile sunmanın gururunu yaşıyor.
  • 6. Uluslararası Beyaz Et Kongresi açılış töreni ba... 6. Uluslararası Beyaz Et Kongresi açılış töreni ba... 21 Şub, 2023 10:42 Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR) tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nin altıncısı 01-05 Mart 2023 tarihleri arasında Antalya’da Titanic Deluxe Golf Otel Belek’te yapılacaktır.