Yerli sanayi ve yerli biyoteknoloji ile Türkiye ilerleyecek
Basın Bülteni
14 Nis, 2017 10:13
Yerli sanayi ve yerli biyoteknoloji ile Türkiye ilerleyecek
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak sanayicilerle bir araya geldi ve gelişen milli sanayi ile ülkenin kalkınmaya devam edeceğini söyledi.

Doğu Organize Sanayi Bölgesi’nde Sanayiciler ile biraraya gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, milli sanayinin gelişiminin önemine değindi. Milli enerji ve maden politikalarından bahseden Albayrak, yerli sanayicilerden bilgi aldı. 

Toplantıda VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş; ileri teknoloji ve yüksek katma değer içeren biyoteknoloji ürünlerinin Türkiye’den diğer dünya ülkelerine ihraç edilmesinin önemli bir başarı olduğunu belirterek; 1 kg. değeri 675 bin dolar olan göz içi lenslerini dünyaya ihraç etmelerinden dolayı gurur duyduklarını ifade etti.

Dr. Varlıbaş; “Ürün portföyümüzde hipermetrop, astigmat, miyop gibi göz kusurlarını düzelten katarakt lenslerinin yanı sıra gözü koruyucu ve besleyici ürünler, kemik sağlığına katkı sağlayan takviye edici gıdalar, eklem ağrılarını azaltan dizici ile yüzde 100 uyumlu sentetik vücut sıvısı gibi yoğun Ar-Ge projeleri sonucunda geliştirdiğimiz birçok ürün bulunuyor. Onaylı Biyoteknoloji Ar&Ge Merkezimizde daha birçok yenilikçi projeye imza atmaya hazırlanıyoruz.  Sürdürülebilir inovasyon yapımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz yenilikler sonucunda ihracatımızı yüzde 167 artırdık. Hedefimiz Türkiye’den kökleşen dev uluslararası bir firma olarak dünyanın göz biyoteknolojisi alanındaki en iyi ilk 5 şirketi arasına girmek. Türkiye’nin ekonomisine daha fazla katkı sağlamak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

Bahçelievler Doğu Sanayi Sitesi ve Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bilal Hancı da toplantıda sanayi bölgelerinin çalışmaları ve enerji altyapı projeleri hakkında konuşma gerçekleştirdi. 

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
VSY Biyoteknoloji ve İlaç San. A.Ş.

Adres : Değirmenyolu C. Cetinkaya S. No: 22 Varlıbaş Center 34752 İçerenköy, İstanbul

Telefon : 0 216 573 47 47

Web : https://www.vsybiotechnology.com

E Posta : info@vsybiotechnology.com

İletişim Yetkilisi
  • Regiman DENİZ Regiman DENİZ İletişim Uzmanı– Editör Detaylar