Schwind Amaris Kullanıcıları Buluştu!
Basın Bülteni
28 Mar, 2016 06:00
Schwind Amaris Kullanıcıları Buluştu!
Göz kusurların düzeltilmesini sağlayan Schwind Amaris, Excimer Lazer Cihazı’nı kullanan göz doktorları bir araya gelerek, klinik sonuçları ve deneyimlerini paylaştılar, ayrıca cihazın yenilenen modelleri ve kullanım özellikleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Schwind Amaris cihazlarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan VSY Biotechnology, Schwind Amaris markasını kullanan Türkiye’nin önde gelen göz hekimlerini “Schwind Kullanıcıları Buluşuyor” toplantısında biraraya getirdi. Toplantı kapsamında bilimsel veriler ele alındı ve doktorların klinik deneyimleri aktarıldı. Moderatörlüğünü Prof. Dr.Ömer Faruk Yılmaz, Prof. Dr. Ahmet Demirok, Opr. Dr. Ertan Sunay’ın gerçekleştirdiği toplantıda, başarılı bir excimer lazer cerrahisi için dikkat edilmesi gerekenler, prensipler, tedaviler ve topografi analizinin püf noktaları gibi konularda bilgiler verdiler.

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş, dünyada gelişen son teknolojileri Türk göz hekimlerinin takip etmelerinin önemine değinerek, doktorların tedavide onaylı yeni yöntemlerden uzak durmamaları gerektiğini belirtti. Dr. Varlıbaş, son teknolojik cihazları Türk göz hekimler ile buluşturmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.

SCHWİND AİLESİNİN YENİ ÜYESİ ‘PERAMİS’

Schwind mühendislerinden Jens Flügge, Schwind’in yeni üyesi olan Peramis cihazının özellikleri sayesinde hastanın göz topografisinin, wavefront görüntülerinin, aberrometre bilgilerinin ve diğer kombine harita bilgilerinin elde edilebildiğini vurgulayarak; “Cihaz, gerçek zamanlı ölçüm yapıyor. Sonrasında göz hekimleri hastalara nasıl bir tedavi uygulayacağını kesin bir şekilde görebiliyor” dedi. Cihazın doktor ve hastalara sunduğu önemli özellikleri ise şu şekilde anlattı: “Cihaz Peramis özelliği ile çok hızlı ve neredeyse sınırsız veri noktasından göz ölçümü yapabiliyor, çözünürlüğü 41 mikron gibi yüksek bir seviyede, aberasyonu çok yüksek olan keratokonus ya da keratoplastik gözlerde de kullanılabiliyor. Cihazın karar ağacı ve karşılaştırma ölçümleme gibi teknik özellikleri de göz hekimlerine tedavide büyük kolaylık sağlıyor.”

SONUÇLAR BAŞARILI

Schwind Amaris’in tüm özelliklerinin ele alındığı toplantıda öne çıkan konulardan biri de; Wavefront temelli tedavi ve Presbiyopi tedavisinde Amaris ailesinin başarısı oldu. Özellikle cihazın “Manager” opsiyonu kullanılarak da manipüle edilebilen ve hastaya özel olmasının yanında hasta için daha da hassas hale getirilebilen wavefront tedavilerinin ortaya konduğu başarılı sonuçlar ilgi çekti.

Bülteni paylaş
0 0