Sağlık endüstrisinde değer yaratmak
Basın Bülteni
23 May, 2017 06:23
Sağlık endüstrisinde değer yaratmak
Dünya Bankası Grup’un üyesi olan küresel gelişim enstitüsü “International Finance Corporation” (IFC); İspanya’nın Barcelona kentinde “Sağlık Endüstrisinde değer yaratmak” başlıklı bir seminer gerçekleştirdi. Yaptıkları işler ve yenilikler ile sağlık endüstrisini etkileyen, sektöre yön veren önemli isimlerin deneyimlerini paylaştığı toplantıda VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş da katılımcı olarak yer aldı.

Dr. Ercan Varlıbaş, iki gün süren etkinliğin hem konuşmacıları hem de vaka çalışmaları ile vizyon açıcı nitelikte olduğunu belirterek; sağlık sistemlerini iyileştirmek, daha güçlü sistemler kurmak üzere ülkelerin daha ekonomik ve verimli Evrensel Sağlık Sistemleri’ne odaklandığını dile getirdi. Dr. Varlıbaş; bu doğrultuda özel sektörün anahtar role sahip olduğunun altını çizdi.

IFC hakkında da bilgi veren Dr. Varlıbaş; IFC’ nin gelişmekte olan ülke pazarlarına, özellikle özel sektöre odaklanarak bu pazarlarda gelişim fırsatlarının yaratılması için çalışmalar yaptığını ve bu amacı için de finansal kaynaklarını, küresel denetim mekanizmalarını, teknik ekspertiz imkanlarını seferber ederek iş ortaklarının; operasyonel, finansal sorunlarının çözümü için seçenekler sunduğunu açıkladı. 

Dr. Varlıbaş; “Türkiye’nin büyüme potansiyeli oldukça büyük. Dünya Bankası ile IFC de bu potansiyelin farkında olarak önemli projeler için önemli kaynak aktarımları gerçekleştiriyorlar. Gelişmenin önemli yapı taşlarından biri inovasyon. VSY Biotechnology’nin de inovatif ürünleri, mevcut projeleri ve dünyadaki yeri ile Türkiye’nin gelişen yüzü olmasından mutluyuz” diye konuştu.

Dell Medical School’dan  Prof. Elizabeth Teisberg, IFC  Yatırım Ofisi ve aynı zamanda Global Sağlık Kolu Başkanı Chris McCahan, Uluslararası Bağımsız Yatırımcı ve Danışman Dr. Ioan P. Cleaton-Jones, Küresel Sağlık Yatırım Fonu Yönetici Ortağı Dr. Curt LaBelle Sağlık Endüstrisi’nde Değer Yaratmak Semineri’nde konuşmacı olarak yer alan isimler arasındaydı.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
VSY Biyoteknoloji ve İlaç San. A.Ş.

Adres : Değirmenyolu C. Cetinkaya S. No: 22 Varlıbaş Center 34752 İçerenköy, İstanbul

Telefon : 0 216 573 47 47

Web : https://www.vsybiotechnology.com

E Posta : info@vsybiotechnology.com

İletişim Yetkilisi
  • Regiman DENİZ Regiman DENİZ İletişim Uzmanı– Editör Detaylar